Dojazdy

Przyjedź bezpiecznie na Przystanek Woodstock

 

Jednym z wymogów, które zostały nam przekazane w ubiegłym roku ze strony służb zabezpieczenia Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, było uniemożliwienie parkowania pojazdów na części pola namiotowego. Powodem takiej decyzji była troska o bezpieczeństwo uczestników festiwalu. W związku z tym i w tym roku główna część pola namiotowego będzie niedostępna dla samochodów. Kierowcy pojazdów, które zaparkują tam przed zmianą organizacji ruchu, będą proszeni o przestawienie ich na parkingi dookoła miasta lub na teren "Pola Malinowskiego" (aż do jego zapełnienia).

 

W czasie Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą od wtorku rano funkcjonuje zmieniona organizacja ruchu. W mieście i okolicach Przystanku znajdują się parkingi organizowane przez miasto lub są to inicjatywy osób prywatnych zgłoszone do urzędu miasta. Te, które leżą najbliżej Festiwalu i są organizowane przez miasto kosztują 20 PLN za dobę. Płacicie tylko za samochód! Nie płacicie za osoby, namioty czy za przejazd przez niego. Wszystkie inne parkingi organizowane są na dziko i jeśli macie wątpliwości co do ich legalności - macie prawo zadzwonić na Policję. Zalecamy wam korzystanie z oznaczonych dróg. Parkowanie na drogach leśnych a w szczególności ich blokowanie może się wiązać z odholowaniem pojazdu a w skrajnym przypadku uszkodzeniem, jeżeli pojazd stoi na drodze przeciwpożarowej. 

 

 

 

Zmieniona organizacja ruchu: 

 

31 lipca zamknięta będzie ul. Północna na odcinku Al. Milenijnej do ronda Woodstock (warto mieć na uwadze, że ze względów bezpieczeństwa ta droga może zostać zamknięta wcześniej) 

1 sierpnia zamknięta zostanie Al. Milenijna, ul. Prosta i pozostała część ul. Północnej, ul. Sportowa (do Osiedle Leśnego) oraz ul. Dworcowa, ul. Piastowska i część ul. Sikorskiego 

 

 

Jak do nas przyjechać?
Bank Podróży

Bank Podróży jest już tradycją Woodstockowiczów, którzy chcą wspólnie przyjechać na Najpiękniejszy Festiwal Świata.  Co roku duże grono woodstockowych gości wybiera wspólne podróżowanie na Przystanek Woodstock kontaktując się właśnie przez naszą stronę. Dodaj swoje ogłoszenie do Banku Podróży!

 

BlaBlaCar

BlaBlaCar to możliwość oferowania przejazdów oraz korzystania z wolnych miejsc w samochodach osób, które podróżują w tym samym kierunku, co Ty! Wchodząc na stronę http://blbl.cr/jak_dojechac_na_Woodstock możesz znaleźć kogoś, kto planuje wyjazd na Przystanek Woodstock i szuka pasażerów do zabrania. Jeśli sam jesteś kierowcą, możesz zaoferować miejsca w swoim aucie: http://blbl.cr/dodaj_przejazd_na_Woodstock.  Wspólna podróż z ludźmi, którzy kochają muzykę i woodstockowy klimat, tak samo jak Ty, to idealny początek i koniec festiwalu!

 
Pociąg

Woodstockowymi pociągami musicREGIO można dojechać ze wszystkich regionu kraju, zarówno z największych polskich miast, jak również z wielu mniejszych miejscowości. Mapę połączeń, rozkład jazdy, cennik biletów i inne ważne informacje można znaleźć na stronie https://polregio.pl/pl/oferty-i-promocje/promocje/woodstock2017.

 

Gości z Niemiec zachęcaliśmy do skorzystania z usług przewoźnika NEB, który zapewnia wygodne połączenie Berlina z Kostrzynem. Wszystkie pociągi będą jeździły od środy do niedzieli od stacji Berlin-Lichtenberg do Kostrzyna w trakcji podwójnej, a w nocy z soboty na niedzielę, o godz. 2:48 odjedzie dodatkowy bezpośredni pociąg do Berlina (bez zatrzymywania się na stacjach pośrednich) - warto skorzystać z tego połączenia, gdyż późniejsze pociągi z pewnością będą pełne.  

 

Samochód
Z Wrocławia: droga A4, E40 i B112 (w Niemczech)
Z Warszawy: droga E30 (A2),
Z Krakowa: E40, A4, E36 i B112 (w Niemczech)
Z Poznania: E30 (A2)
Z Gdańska: trasa nr 22
 
I w tym roku nie ma możliwości wjazdu samochodem na wyznaczone części pola namiotowe, a kierowcy pojazdów, które zaparkowały tam wcześniej, będą proszeni o przestawienie ich na parkingi. Wjazd będzie dopuszczony jedynie na teren "Pola Malinowskiego" oraz na parkingi zorganizowane wokół Przystanku Woodstock. 
 
Jeśli w trakcie Festiwalu spożywałeś/aś alkohol koniecznie przed wyjazdem przebadaj się w jednym z punktów Sprawdź Promile! 
 
Autobus

Do Kostrzyna dojeżdżają bezpośrednio autobusy z Myśliborza, Słubic, Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego oraz Dębna. 

 

Oferta dojazdu autobusem firmy Flixbus (dojazd do Szczecina) - m.in. z Kilonii, Hamburga itp. 

 

 

Samolot
Najbliższe lotniska to: 
Zielona Góra/Babimost
Berlin Schönefeld lub Tegel
Szczecin Goleniów - Port lotniczy im. NSZZ "Solidarność"
Poznań Ławica - Port lotniczy im. Henryka Wieniawskiego
 
 
Rower

W tym roku po raz pierwszy na Przystanku Woodstock znajdziecie darmowy i strzeżony parking rowerowy. 250 miejsc dla Woodstockowiczów! By z niego skorzystać i wygrać zestawy gadżetów od Allegro wystarczy wykręcić 23 kilometry w kampanii społecznej „Kręć Kilometry po technologię” . 

ZOBACZ TEŻ