Aktualności

Wracasz z Przystanku Woodstock autem? Sprawdź się alkomatem!

2017-07-25 23:00:57


Dla wszystkich kierowców mamy dobre wieści: w tym roku też możecie przebadać się alkomatem w kilku punktach na terenie festiwalu. Bezpłatne badanie trzeźwości to już woodstockowa tradycja. Na terenie całego Przystanku Woodstock szukajcie trzech namiotów Sprawdź Promile, a w Miasteczku Leszka Chmielewskiego będzie się znajdować Strefa Sprawdź Promile.


Godziny pracy punktów
Strefa Sprawdź Promile w Miasteczku Leszka
Piątek, Sobota 19:00 – 02:00
Niedziela 08:00 – 14:00

Trzy punkty Sprawdź Promile
Piątek: 16:00 – 21:00
Sobota: 10:00 – 01:00
Niedziela: 08:00 – 14:00

 

Gdzie szukać punktów Sprawdź Promile?
Wszystkie 3 punkty Sprawdź Promile są zaznaczone na festiwalowej mapce. Na miejscu szukajcie zielonych namiotów Leszka i białych flag Promiler: jeden z punktów będzie znajdować się w okolicach Pola Malinowskiego, drugi - na wzgórzu za punktem Monster i gastronomią, a ostatni niedaleko skrzyżowania Ulicy Milenijnej z drogą w stronę Gorzowa Wielkopolskiego.

 

 

 

O co chodzi w badaniu alkomatem?
Wszystkie strefy będą wyposażone w profesjonalne alkomaty przesiewowe iBlow dostarczone przez Promiler. Te urządzenia są używane na co dzień przez policję, więc nie musicie się martwić, że ich wskazania to oszustwo. Pamiętajcie: jak każde urządzenie pomiarowe także alkomat ma tzw. błąd pomiarowy. Z tego powodu zachęcamy do poczekania, aż alkomat wskaże zero, zanim wsiądziecie za kółko! Jeśli chcecie ułatwić pracę wolontariuszom punktów i sprawić, że kolejki do badania alkomatem będą krótsze, zapoznajcie się ze wskazówkami zawartymi poniżej.

 

Jak przygotować się do badania alkomatem? Jak przebiega pomiar?

  • Odczekaj minimum 30 minut od ostatniego spożycia alkoholu – to bardzo ważne, nie obraź się, gdy odmówimy Ci badania, kiedy będziesz pił piwo w kolejce!
  • Przed badaniem przepłucz usta wodą.
  • Cierpliwie czekaj na swoją kolej.
  • Dmuchnij energicznie we wlot powietrza alkomatu z odległości 3-4 cm. Uwaga: nie „całuj” ustnika, iBlow pobierze próbkę powietrza do analizy bez konieczności tak bliskiego kontaktu 
  • Po kilku sekundach o orientacyjnym stężeniu alkoholu w wydychanym powietrzu poinformuje wyświetlacz LCD oraz wbudowana lampa sygnałowa LED (zielona zapali się kiedy będziesz trzeźwy, a czerwona w przypadku zawartości alkoholu).
  • Po pierwszym teście zbadaj się ponownie za 30-60 minut. Pamiętaj, że najpierw następuje wzrost stężenia alkoholu, a dopiero po pewnym czasie jego spadek.

 

Wiecie już jak się przygotować do badania alkomatem i jak wygląda samo testowanie. W punktach Sprawdź Promile będziecie mogli też zmierzyć się z zadaniami wykonywanymi w specjalnych „alkogoglach”, które symulują postrzeganie świata po wypiciu alkoholu. Dla najbardziej wytrwałych testujących przewidziane są też fajne gadżety.
Do zobaczenia w punktach i Strefie Sprawdź Promile!

 

 

Strefa Sprawdź Promile w czasie 22. Przystanku Woodstock, fot. Dominik Malik

POKAŻ PODOBNE
2017-08-01 16:39:41

Jedź bezpiecznie, czekamy na Ciebie!

Choć przyjeżdżacie do nas już od kilku dni i klimat Przystanku Woodstock dał wam się we znaki, to jednak większość z Was dopiero przygotowuje się do podróży na najpiękniejszy festiwal na świecie. Warto pamiętać o bezpieczeństwie własnym, waszych znajomych i współpasażerów.

2017-07-31 21:47:19

Pokojowy Patrol gotowy do działania!

W poniedziałkowy wieczór odbyła się odprawa wolontariuszy na 23. Przystanku Woodstock. Ludzie w różnym wieku, pełni energii i uśmiechu zgromadzili się pod dużą sceną, aby skoordynować swoje działania na nadchodzący tydzień.

2017-07-31 17:00:00

Nie dźwigaj niepotrzebnie - kupuj na Przystanku Woodstock!

Co roku w Kostrzynie nad Odrą powstaje najbarwniejsze miasto na świecie, gdzie kilkaset tysięcy ludzi spędza ze sobą piękne chwile podczas wspaniałych koncertów i innych wydarzeń. Chcemy, by nasz festiwal dla Was był nie tylko bezpieczny, ale i komfortowy.

ZOBACZ TEŻ