Aktualności

Woodstockowicze pomogli Nepalowi! Dziękujemy!

2017-09-22 11:48:35

 

Niedawno dostaliśmy taką wiadomość:

 

"Drodzy Woodstockowicze, serdecznie dziękujemy w imieniu swoim i uczniów z wioski Bakrang-6! Na korytarzu naszej nowej szkoły wisi kolaż z twarzami osób z Przystanku Woodstock, które nas wsparły. Może odnajdziecie na nim również swoją twarz? 

W roku 2015 z ramienia Stowarzyszenia "Lepszy Świat" z Poznania na Przystanku Woodstock zbieraliśmy fundusze na odbudowę szkoły dla 255 uczniów w wiosce Bakrang-6 w Nepalu, która została zniszczona przez potężne trzęsienie ziemi 25 kwietnia 2015 roku. Dzięki hojności wspaniałej społeczności Przystanku Woodstock udało nam się zebrać 5 tys. złotych, które w całości przeznaczone zostały na odbudowę szkoły. Za tę sumę mogliśmy zakupić w Nepalu 8 600 cegieł!  Na festiwalu wsparli nas m.in. Anna Czerwińska, Rafał Sonik i Aleksander Doba.

Nowoczesna, dwupoziomowa szkoła o powierzchni 600 m2, z 8 salami lekcyjnymi, została oddana do użytku 2 czerwca 2017 roku. To największa szkoła w Nepalu, jaką udało się wybudować po trzęsieniu ziemi, dzięki wsparciu polskich darczyńców. 

Więcej informacji o projekcie i budowie szkoły znajdziecie na blogu www.uprowadzonadonepalu.pl oraz na facebookowym fanpage'u uprowadzona do.

Pozdrawiamy i jeszcze raz dziękujemy!

Sylwia Jędernalik i Maciej Pastwa - koordynatorzy projektu

P.S. Dodamy jeszcze, że od wielu lat zbieramy wszystkie dwuzłotówki, które wpadną w nasze ręce i każdego roku przekazujemy je na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy." 

 

 

 

 

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2017-07-24 14:39:48

Oddaj krew na Przystanku Woodstock

Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry i z Poznania organizuje podczas Przystanku Woodstock zbiórkę krwi. Krew będzie można oddawać od 2 do 5 sierpnia, w godzinach 9:00-17:00.

2017-07-20 11:38:20

Najnowsze informacje NA ŻYWO!

Za nami tradycyjna przedwoodstockowa konferencja prasowa w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze. Poznajcie najświeższe informacje na temat nadchodzącego Festiwalu.

2017-07-20 12:51:36

Strefa Allegro - Czego szukasz na Woodstock

Nie tylko muzyczne emocje czekają na uczestników tegorocznego Przystanku Woodstock. Allegro i Fundacja Allegro All For Planet kolejny raz zapraszają wszystkich do specjalnej strefy, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

ZOBACZ TEŻ