Aktualności

Woodstockowicze pomogli Nepalowi! Dziękujemy!

2017-09-22 11:48:35

 

Niedawno dostaliśmy taką wiadomość:

 

"Drodzy Woodstockowicze, serdecznie dziękujemy w imieniu swoim i uczniów z wioski Bakrang-6! Na korytarzu naszej nowej szkoły wisi kolaż z twarzami osób z Przystanku Woodstock, które nas wsparły. Może odnajdziecie na nim również swoją twarz? 

W roku 2015 z ramienia Stowarzyszenia "Lepszy Świat" z Poznania na Przystanku Woodstock zbieraliśmy fundusze na odbudowę szkoły dla 255 uczniów w wiosce Bakrang-6 w Nepalu, która została zniszczona przez potężne trzęsienie ziemi 25 kwietnia 2015 roku. Dzięki hojności wspaniałej społeczności Przystanku Woodstock udało nam się zebrać 5 tys. złotych, które w całości przeznaczone zostały na odbudowę szkoły. Za tę sumę mogliśmy zakupić w Nepalu 8 600 cegieł!  Na festiwalu wsparli nas m.in. Anna Czerwińska, Rafał Sonik i Aleksander Doba.

Nowoczesna, dwupoziomowa szkoła o powierzchni 600 m2, z 8 salami lekcyjnymi, została oddana do użytku 2 czerwca 2017 roku. To największa szkoła w Nepalu, jaką udało się wybudować po trzęsieniu ziemi, dzięki wsparciu polskich darczyńców. 

Więcej informacji o projekcie i budowie szkoły znajdziecie na blogu www.uprowadzonadonepalu.pl oraz na facebookowym fanpage'u uprowadzona do.

Pozdrawiamy i jeszcze raz dziękujemy!

Sylwia Jędernalik i Maciej Pastwa - koordynatorzy projektu

P.S. Dodamy jeszcze, że od wielu lat zbieramy wszystkie dwuzłotówki, które wpadną w nasze ręce i każdego roku przekazujemy je na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy." 

 

 

 

 

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2017-12-11 12:09:08

Sprawdź, kto zagra przed Pałacem Kultury i Nauki!

Tradycyjnie już, podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie w niedzielę, 14 stycznia 2018 roku odbędzie się wyjątkowy koncert. Znamy już artystów, których będziecie mogli usłyszeć tego dnia!

2017-11-22 12:50:04

Głosowaliście już na Woodstock?

Wciąż mamy czas by oddawać głosy na Przystanek Woodstock w prestiżowym, międzynarodowym konkursie European Festiwal Awards! A tak dla przypomnienia dlaczego to właśnie Woodstock jest Najpiękniejszym Festiwalem Świata mamy dla was kilka nagrań wideo...

2017-09-19 11:22:08

Zobacz koncerty z Dużej Sceny!

Na 23. Przystanku Woodstock wystąpiło dla Was kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata i tradycyjnie fragmenty ich koncertów możecie oglądać na naszym kręciołowym kanale w serwisie YouTube!

ZOBACZ TEŻ