Aktualności

Woodstockowa Wioska Greenpeace

2016-05-30 16:32:38

W tym roku po raz kolejny na wzgórzu Akademii Sztuk Przepięknych stanie Wioska Greenpeace! Co przygotowali dla Was w tym roku?
 
Bądź zmianą!
14 - 17 lipca w godzinach 12:00 - 17:00


Bądź zmianą! to punkt rekrutacyjny dla osób zainteresowanych wolontariatem w Greenpeace. Co robimy? Jakie czekają Cię wyzwania? Czego możesz się u nas nauczyć, a co możesz dać od siebie organizacji? Punkt rekrutacyjny to doskonałe miejsce, by się tego dowiedzieć! 

W punkcie dyżurują osoby, które wsiąkły w działania Greenpeace – będziesz mógł zdobyć wiedzę u źródła! Szukamy osób, które chcą nam pomóc w EkoWiosce, ale przede wszystkim szukamy tych, którzy chcieliby związać się z nami na dłużej i działać razem na rzecz planety. Jak działać? Zapytaj wolontariuszy w punkcie Bądź zmianą!


Zielona Fotobudka
14 - 17 lipca w godzinach 12:00 - 15:00

Fotobudka to miejsce, w którym możesz zrobić sobie – pojedynczo czy w grupie – pamiątkowe zdjęcie z EkoWioski i od razu opublikować je w internecie. Dostarczamy sprzęt, sieć, prąd prosto ze słońca oraz rekwizyty i kostiumy, dzięki którym będziesz mógł wyrazić nie tylko swój aktualny stan ducha, ale także – poinformować o sprawach, które są dla Ciebie ważne. Fotka, którą sobie u nas strzelisz nie odbierze Ci duszy!


Kolory wolontariatu - Obraz z ludzi

Greenpeace znany jest z monumentalnych zdjęć, na których setki a czasem tysiące osób dają wyraz wspólnie wyznawanej idei. Rok temu na Woodstocku kilka tysięcy osób sfotografowało się, by pokazać, że czysta energia ze źródeł odnawialnych to sensowna alternatywa dla naszego świata. W tym roku – razem z innymi organizacjami pozarządowymi obecnymi na Woodstock chcemy naszym obrazem z ludzi głośno zawołać, jak ważne jest wspólne działanie – w sprawach małych i dużych – na rzecz swojej społeczności i całej Planety. Uwagaaaa… akcja!


Energia dla pokoju!
13 - 17 lipca w godzinach 10:00 - 20:00

Ładujemy telefony energią ze słońca. Na Woodstocku nikt nie powinien tracić energii, nawet telefon! Wszystkie osoby, którym telefony odmówiły posłuszeństwa a czują presję wysłania wiadomości „Mamo, żyję!”, czy też po prostu, skontaktowania się ze światem zapraszamy do stacjonarnej ładowarni w EkoWiosce. U nas za darmo naładujecie wszystkie telefony czystą energią ze słońca. Przy okazji możecie spotkać się ze znajomymi i nieznajomymi, porozmawiać a także zapytać o naszą organizację i działania wolontariuszy.

 Wolontariacka Liga Sportowa

14 - 16 lipca w godzinach 17:00 - 19:00

Zdrowa rywalizacja i dobra zabawa. Staramy się połączyć te dwa żywioły podczas naszych niezobowiązujących rozgrywek sportowych. Nasza Wolontariacka Liga Sportowa obejmuje zawody w piłkę nożną (drużyny czteroosobowe), siatkówkę (drużyny czteroosobowe) i tenisa stołowego (debel). Nie uznajemy granic wieku, płci i pochodzenia, rozbudzamy ducha współpracy. Przyjdź, pograj, odpocznij. Spotkaj znajomych i nieznajomych. Podopinguj!

Jeśli nie masz z kim zagrać w drużynie, u nas na pewno spotkasz inne osoby, które zechcą połączyć z Tobą swoje siły. Daj się porwać radosnemu żywiołowi i strzelaj, serwuj, czy po prostu radośnie krzycz!


Pszczeliada
14 - 16 lipca w godzinach 12:00 - 13:00
 
Masz ponadprzeciętną wiedzę na tematy przyrodnicze? Zbierz drużynę równych sobie mocarzy i zgarnij nagrodę w naszym turnieju. Nie wiesz nic o pszczołach? Przyjdź tym bardziej – może nie wygrasz, ale z pewnością coś stąd wyniesiesz. Zapraszamy do Ekowioskowego konkursu wiedzy na temat owadów zapylających. Gwarantujemy rzetelną wiedzę i suche żarty, oczekujemy 3-5-osobowych drużyn gotowych na wszystko (co dotyczy zapylania). Nagrody!


Wytwórnia Kolorowych Banerów
14 - 16 lipca w godzinach 10:00 - 14:30

Widziałeś, jak Greenpeace rozwiesza swój wielki baner na jakimś budynku? Teraz ty również możesz przyłożyć swoją rękę do stworzenia takiego dzieła. Przy okazji redukując stres i oddając się relaksującemu zajęciu, jakim jest kolorowanie obrazków. Dostarczamy płótno, farby, pędzle i wzory. Ty po prostu siadasz i malujesz. Jeśli chcesz – gadasz, jeśli nie chcesz – milczysz. Nie pytamy, co miałeś z plastyki w szóstej klasie. Dla nas jesteś mistrzem. Możesz też namalować swoją własną flagę i nieść wysoko uniesione w górę wyznanie współpracy, przyjaźni i radości. 

UWAGA: zgodnie z wartościami Greenpeace nie będzie można malować banerów o treściach politycznych, nawołujących do przemocy lub dyskryminacji.


Zielony Uniwersytet
14 - 16 lipca w godzinach 14:60 - 17:00

Wycinka drzew, niszczenie parku, uciążliwy hałas, spaliny, śmieci w lesie, rzeka zamieniona w ściek, nadmierne opryski w sadach i na polach? Czy powiedziałeś choć raz, że z chęcią zmieniłbyś coś na lepsze w swojej okolicy, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Nasz uniwersytet jest właśnie dla Ciebie!
W niewielkich warsztatowych grupach chcemy nauczyć się wzajemnie:
- jak zabrać się do problemu
- jak zaplanować skutecznie działania
- jak zmobilizować grupę chętnych do współpracy
- jak odnieść sukces i… walczyć dalej.

Wiedzę przekazywać będą wolontariuszki i wolontariusze Greenpeace, osoby z wieloletnim doświadczeniem w działaniach na rzecz naszej planety. Nie mają może tytułów naukowych, ale patrolowali Puszczę Białowieską, wspinali się na kominy, zbierali tysiące podpisów w kilka dni i potrafili zawsze zadbać o ducha dobrej współpracy. Nie znajdziecie lepszych nauczycieli Zmiany. Szczególnie gorąco zapraszamy grupy osób znających się z jednej miejscowości – razem możemy więcej!


Debata: Cała Puszcza Parkiem Narodowym - kto za, kto przeciw?


Puszcza Białowieska to nasz ogromny skarb. Jak chronić go najlepiej? Poznaj argumenty obu stron sporu u samego źródła – na debatę zapraszają Greenpeace, mieszkańcy Puszczy i przedstawiciele samorządu lokalnego gmin puszczańskich.

Dawno kwestia ochrony przyrody w Polsce nie rozpaliła tak wielu ludzkich serc. Ponad 140 tysięcy Polek i Polaków podpisało się pod petycją o objęcie Puszczy należną jej ochroną, minister Jan Szyszko wydał jednak zgodę na zwiększenie wycinki. Kto ma rację? Naukowcy i obrońcy przyrody czy minister? Nasza debata będzie stwarzała możliwość nie tylko wysłuchania jeszcze raz argumentów za i przeciwko wycince na terenie cennych drzewostanów Puszczy Białowieskiej, ale również poznania osób zaangażowanych w jej obronę.

Prowadzenie: Błażej Strzelczyk (Tygodnik Powszechny)
Uczestnicy: Robert Cyglicki, Joanna Łapińska
Termin: środa (13 lipca) 13:30 - 15:00
Miejsce: Duży Namiot ASP


Strefa Chilloutu
14 - 16 lipca w godzinach 10:00 - 20:00
 
Zapraszamy spragnionych cienia i wygody. Leżaki, hamaki, parasole i poczucie, że nic nie musisz. Cień na Woodstocku jest na wagę złota. Dlatego przygotowaliśmy dla Was zacienione miejsca, w których można poleniuchować bez obawy, że słońce przyprawi Was o zawrót głowy. A jeśli znudzi Wam się nicnierobienie, prosto ze Strefy Chilloutu możecie ruszyć do innych naszych aktywności.


(amm)

 

POKAŻ PODOBNE
2017-07-31 22:12:40

Aplikacja mobilna woodstockowym przewodnikiem

Po raz kolejny dzięki firmie PLAY mamy najpiękniejszą aplikację na świecie, która pomoże nam na Przystanku Woodstock.

2017-07-20 11:38:20

Najnowsze informacje NA ŻYWO!

Za nami tradycyjna przedwoodstockowa konferencja prasowa w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze. Poznajcie najświeższe informacje na temat nadchodzącego Festiwalu.

2017-07-31 16:00:00

Spakuj się z głową

Już w środę rozpocznie się 23. Przystanek Woodstock. Pierwsi Woodstockowicze przyjechali już do Kostrzyna i rozstawili swoje namioty. Niektórzy dopiero się przygotowują. Dlatego mamy dla Was garść przydatnych informacji.

ZOBACZ TEŻ