Aktualności

Wioska Słowiańska na ASP

2017-07-12 15:20:23

 

Poprzez dawne, choć obecnie tak odmienne spojrzenie na świat, prezentowane już przez starożytne ludy na tych ziemiach, chcemy pokazać inne poglądy na wiele bieżących spraw i problemów dzisiejszego świata, zaproponować koncepcje filozoficzne oparte na harmonii z naturą i poszanowaniu drugiego człowieka oraz innych istot żyjących.

 

W minionym roku 2016-tym zadebiutowaliśmy na ASP Przystanku Woodstock rozłożeniem na początek jednego namiotu Wioski Słowiańskiej. Prezentując swoje poglądy seriami wykładów, warsztatów i spotkań literackich, od rana do wieczora namiot był pełen gwaru, śmiechu, tańców i wspomnień o dawnych tradycjach. Wioska Słowiańska, jako źródło wiedzy i aktywizujących atrakcji, przez czas trwania Przystanku Woodstock cieszyła się niesłabnącym zainteresowaniem i zbierała same przychylne opinie. Zamieszczone w Internecie relacje z przebiegu poszczególnych spotkań wciąż odnotowują liczne odsłony.


W obecnym 2017 roku, za zgodą organizatorów, chcielibyśmy ponownie mieć możliwość przybliżania rodzimej, słowiańskiej kultury, wiary i sztuki. Chcielibyśmy, aby ponownie obok Pokojowej Wioski Kriszny oraz Przystanku Jezus, Woodstockowicze mieli możliwość wstąpienia do Namiotu Słowiańskiego, odpowiadającego na potrzeby duchowe i intelektualne. By dać im możliwość poznania innego, bardziej wschodnioeuropejskiego sposobu poznawania świata i prób jego zrozumienia. Pragniemy, aby nasz namiot po raz kolejny stał się miejscem dyskusji, wymiany poglądów, wiedzy i doświadczeń.

 

Więcej informacji znajdziesz na https://www.facebook.com/wioska.slowianska 

 

(Wioska Słowiańska)  

 

Zobacz wszystkie warsztaty! 

 

POKAŻ PODOBNE
2017-06-29 13:50:14

Strefa Lecha - kolejne prezentacje

Na Strefie Lecha zobaczycie Code Red - zespół grający groove trashmetal z Niemiec i Superhalo - laureatów Eliminacji do Przystanku Woodstock 2016.

2017-06-30 10:30:51

Grupa Edukatorów Seksualnych Ponton znów na Woodstocku

„Mapa dobrych praktyk w edukacji seksualnej” - przy stoisku Grupy Ponton można będzie wziąć udział w quizie sprawdzającym wiedzę. Odpowiedzi będę od razu weryfikowane przez wolontariuszki, które w przypadku wątpliwości udzielą rzetelnych informacji.

2017-07-07 12:14:04

Warsztaty na ASP

Na Akademii Sztuk Przepięknych wiele się będzie działo w tym roku. Zobaczcie kolejne warsztaty, w których będziecie mogli wziąć udział.

ZOBACZ TEŻ