Aktualności

Tradycyjnie na ASP zagości Wioska Policyjna

2017-06-16 10:47:46

Działania Profilaktyczne pn. „Wioska Policyjna 2017”  to przedsięwzięcie realizowane w trakcie 23. Przystanku Woodstock pod hasłem „Kręci mnie BEZPIECZEŃSTWO”.  W ramach Działań przygotowany zostanie „Sektor INFORMACYJNY” oraz Sektor „Profilaktyka i TY”.

W „Sektorze INFORMACYJNYM” udzielana będzie informacja na temat zjawisk patologicznych tj. handel ludźmi, przemoc  i cyberprzemoc oraz alkoholizm, narkomania, demoralizacja nieletnich. Na potrzeby Działań uruchomiony zostanie punkt promocyjny niemieckiej Policji Landu Brandenburgi i stoisko Pełnomocnika Komendanta Wojewódzkiego Policji ds. Ochrony Praw Człowieka. Na prośbę woodstockowiczów będą prowadzone badania trzeźwości.

 

W „Wiosce Policyjnej” przeprowadzone zostaną również konkurs:  na hasło dot. przeciwdziałania przemocy oraz konkurs na plakat dot. przeciwdziałania przemocy rówieśniczej i konkurs graffiti
dot. bezpieczeństwa na Woodstocku pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

 

Ponadto Woodstockowicze wypowiedzą się anonimowo  w ankiecie na temat bezpieczeństwa na Przystanku Woodstock, uzależnieniach i oferty „Wioski Policyjnej 2017”.    

 

W drugim sektorze „Profilaktyka i TY” ekspert Tarnowskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Wsparcia Ofiar Przemocy przeprowadzi dla uczestników Festiwalu warsztaty z kontroli złości i efektywnej komunikacji dla młodych osób eksperymentujących z alkoholem pn. „TRZEŹWE EMOCJE = TRZEŹWA KOMUNIKACJA”. Ponadto Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii w Gorzowie zrealizuje Projekt „Żywa Biblioteka” – działanie w którym Woodstockowicze będą mogli „wypożyczyć” do rozmowy przedstawicieli różnych grup społecznych/mniejszości (tj. homoseksualistę/kę, rodzica homoseksualisty, księdza, osoby niepełnosprawne itp.).

 


„Wioska Policyjna 2017” realizowana jest przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. przy współudziale Policji niemieckiej z Brandenburgii, Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Gorzowie Wlkp. i  Tarnowskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Wsparcia Ofiar Przemocy. 

POKAŻ PODOBNE
2017-07-31 21:47:19

Pokojowy Patrol gotowy do działania!

W poniedziałkowy wieczór odbyła się odprawa wolontariuszy na 23. Przystanku Woodstock. Ludzie w różnym wieku, pełni energii i uśmiechu zgromadzili się pod dużą sceną, aby skoordynować swoje działania na nadchodzący tydzień.

2017-07-26 09:52:11

Woodstock dla dzieci

Na 23. Przystanek Woodstock możecie przyjechać całymi rodzinami, również z najmłodszymi pociechami. Jest to jednak ogromna impreza na obszernym terenie, dlatego warto przestrzegać kilku zasad, o których napisaliśmy w poniższej nowince.

2017-07-21 22:00:18

Woodstockowe Kino za Rogiem

Kino za Rogiem pierwszy raz na Przystanku Woodstock. Przyjdź i sprawdź, jak to działa. Kino za Rogiem oferuje unikatową możliwość: tutaj ma się wpływ na repertuar, tutaj można zamówić projekcję na życzenie.

ZOBACZ TEŻ