Aktualności

Starożytna chińska praktyka samodoskonalenia Falun Dafa

2016-06-08 13:21:38

Chiny przez tysiąclecia nazywane były „Niebiańską Krainą”, a przekonanie o łączności pomiędzy Niebiosami a Ziemią (i konieczność powrotu) stanowiło podstawę całej chińskiej cywilizacji i kultury.

Falun Dafa, inaczej Falun Gong, to starożytna chińska praktyka wewnętrznego doskonalenia oparta na fundamentalnych zasadach kosmosu – Prawdy, Życzliwości, Cierpliwości (po chińsku: Dżen, Szan, Żen).  Fa – po chińsku, to: zasada stwórcza, prawo, Dafa – Wielka Droga Kultywacji. Uważa się, że tylko poprzez pracę nad własnym sercem możliwe jest, by się z nimi zjednać.

Falun Dafa wychodzi poza religię, nie ma tutaj rytuałów, obrzędów, świątyń, biskupów, list członkowskich, pieniędzy - żadnych pieniędzy. Praktykę propaguje i się jej uczy wyłącznie za darmo. Jest odwrotnością sekty – nikt nikogo nie izoluje, nie indoktrynuje, nie pobiera pieniędzy, wszystkie informacje można znaleźć w internecie, jak chcesz, możesz przyjść się dołączyć, jak nie chcesz, to twoja decyzja. Nie izolujemy się od codzienności, wprost przeciwnie, mówi się, że właśnie w warunki codziennego życia są najlepszą próbą dla poprawy charakteru.

Falun Dafa to również ćwiczenia, a ściśle pięć prostych ćwiczeń. Podejmujący się tej praktyki zdrowieją, jest to powszechne zjawisko będące efektem ubocznym jej uprawiania. Jak mówi Mistrz Li Hongdży, nie można się wznieść mając chore ciało, więc konieczne jest by to ciało oczyścić.

W Chinach, zanim zaczęły się w 1999 roku prześladowania, blisko 100 milionów osób praktykowało Falun Gong. Ludzie ci stanowią na świecie główne źródło organów do transplantacji. Zbieramy więc również podpisy pod petycją DAFOH w tej sprawie. Chociaż mechanizm represji nadal działa, prawie wszystkich ze świecznika władzy najbardziej w nie zaangażowanych już odsunięto. Jesteśmy dobrej myśli.

 
Harmonogram codziennych aktywności w namiocie Falun Dafa
(od 14 do 16 lipca):

10:00 – 12:00 - Pokaz ćwiczeń Falun Dafa
12:30 – 19:00 - Nauka ćwiczeń Falun Dafa 
13:00 – 15:00 - Nauka składania kwiatów lotosu
15:00 – 17:00 - Nauka chińskiej kaligrafii

(amm)
 
POKAŻ PODOBNE
2017-06-27 10:23:51

Akcja Letnia Amnesty International

Na tegorocznym Przystanku Woodstock na stanowisku Amnesty International dowiecie się, w jaki sposób każdy z nas może zostać obrońcą/ obrończynią praw człowieka.Razem sprzeciwimy się hejtowi i mowie nienawiści, a także staniemy w obronie tych, którzy na co dzień walczą na nasze prawa.

2017-07-03 22:57:31

Warsztaty i treningi na stoisku Stowarzyszenia Otwarte Klatki

W ramach Akademii Sztuk Przepięknych Stowarzyszenie Otwarte Klatki będzie mieć dla Was prelekcje (np. Koniec z cierpieniem świń), warsztaty (warsztaty z robienia szablonów), a także poranny crossfit i trening judo.

2017-06-27 10:32:56

Woodstok for future health

Pomorski Uniwersytet Medyczny kolejny raz zaprasza Was na zajęcia Woodstok  for future health.

ZOBACZ TEŻ