Aktualności

Roan i Da Shu na Małej Scenie

2017-04-24 10:27:43

 

Zespół Roan powstał w 1991r z inicjatywy braci Man. W tym samym roku grupa zostaje laureatem Festiwalu w Jarocinie. Debiutancki album zespołu pt "Ogień" ukazał się w 1993r, i do dzisiaj uznawany jest za jedną z najlepszych polskich płyt lat 90tych.

 

W 1992r Roan wraz z zespołem Zdrowa Woda rozpoczyna koncert WOŚP. Grupa przez 25lat swojej działalności wydała 7 albumów i zagrała ponad 1000 koncertów w Polsce, Chinach, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Niemczech.

 

 

Roan jest twórcą akcji muzyczno - edukacyjnej Hejtujemy Dopalacze. W ramach tych koncertów muzycy wraz z terapeutami edukują młodych ludzi. Koncerty Hejtujemy Dopalcze odbywają się w szkołach ponadgimnazjalnych na terenie całej Polski.

 

W tym roku zespół zorganizował Sztab WOŚP w Shanghaju, gdzie odbył się duży koncert, który zintegrował wszystkich Polaków mieszkających w Chinach. Roan od 2 lat współpracuje z chińskim muzykiem i kompozytorem Da Shu. Roan podczas koncertu 05.08 wystąpi wspólnie z chińskim muzykiem Da Shu (Wielkie Drzewo). Dla Da Shu koncert na Festiwalu Wodstock to spełnienie największego muzycznego marzenia. Już od czerwca będą odbywać się wspólne próby w Chinach a ich efekt usłyszymy 5 sierpnia.

 

To muzyczne spotkanie dwóch kultur będzie miało swój finał. Powstaje wspólna płyta Roan i Da Shu, której premiera nastąpi podczas 26. Finału WOŚP w Shanghaju.

 

 

Skład zespołu:

Zbyszek Man śpiew, gitara

Andrzej Man gitara basowa

Kuba Mikulski perkusja

Da Shu śpiew

 

 

  

POKAŻ PODOBNE
2017-07-03 22:57:31

Warsztaty i treningi na stoisku Stowarzyszenia Otwarte Klatki

W ramach Akademii Sztuk Przepięknych Stowarzyszenie Otwarte Klatki będzie mieć dla Was prelekcje (np. Koniec z cierpieniem świń), warsztaty (warsztaty z robienia szablonów), a także poranny crossfit i trening judo.

2017-06-25 22:12:37

Autyzm na Woodstocku

Po raz pierwszy Fundacja JiM zaprasza na swoje stoisko w ramach Akademii Sztuk Przepięknych. JiM tworzy lepszy świat dla osób z autyzmem, prowadząc Przedszkole, Szkoły dla najmłodszych i młodzieży oraz dla starszych Warsztaty Terapii Zajęciowej.

2017-06-27 10:23:51

Akcja Letnia Amnesty International

Na tegorocznym Przystanku Woodstock na stanowisku Amnesty International dowiecie się, w jaki sposób każdy z nas może zostać obrońcą/ obrończynią praw człowieka.Razem sprzeciwimy się hejtowi i mowie nienawiści, a także staniemy w obronie tych, którzy na co dzień walczą na nasze prawa.

ZOBACZ TEŻ