Aktualności

Pokaz filmu FATHER0 i dyskusja na ASP

2016-06-20 15:09:33

Zapraszamy na pokaz filmu FATHER0, który odbędzie się 13 lipca (sroda) o godzinie 15:15 w Dużym Namiocie Akademii Sztuk Przepięknych. Po filmie będzie można wziąć udział w dyskusji na temat dzieła, podczas której będą obecni: Robert Friedrich LITZA - Luxtorpeda, Marcin Głuszyk - koordynator projektu, lider ArtCrew, Konrad Pachciarek - reżyser filmu, autor scenariusza, Łukasz Nyks - operator, autor zdjęć oraz aktorzy: Arek Kasprzak, Filip Kolek, Mateusz Kota, Przemek Kowalski, Emil Baranowski, Maria Piątkiewicz, Dominika Ambicka i Karolina Jaz.

Opowieść o tym, że marzenia się spełniają, ale potrafią też zabić.
Nieobecni i nieznajomi ojcowie.
Chłopcy, którzy uciekają przed koszmarem dzieciństwa i sami stają się ojcami.
Filmowa opowieść różnych obliczach  dorastania do najważniejszych ról w życiu.

Spotkanie, którego nigdy nie było. List, który zamiast nadziei przynosi śmierć. Marzenie, które staje się koszmarem. Filmowa opowieść o różnych relacjach młodych chłopaków z ojcami – nieobecnymi, nieznajomymi. Sami próbują się z nimi zmierzyć, a niektórzy także dorosnąć do ojcostwa, do którego w żaden sposób nie zostali przygotowani. Jak potoczą się ich losy?

Film to efekt wspólnej, narracyjnej pracy członków grupy ArtCrew działającej przy placówce resocjalizacyjnej /MOW Trzebież/. Konrad Pachciarek – autor scenariusza i reżyser filmu, rozmawiając z chłopcami, wysłuchując ich historii, nadał ich opowieściom filmową fabułę, starając sie przy tym zachować jak najwierniej specyfikę życia, wewnętrznych relacji i języka młodych aktorów.

„FATHERO” jest laureatem 45 FAMY – Międzynarodowego Kampusu Artystycznego w Świnoujściu – film otrzymał  na tym festiwalu nagrodę im. Jana Sawki w kategorii SZTUKI WIZUALNE I MULTIMEDIA.


FATHER0, film fabularny, 44 min.
Scenariusz, reżyseria – Konrad Pachciarek
Kierownik produkcji, koordynator projektu – Marcin Głuszyk
Zdjęcia, montaż – Łukasz Nyks
Występują – ArtCrew, gościnnie muzycy Luxtorpedy
Muzyka – utwory LuxtorpedyObejrzyj trailer filmu:


 


Obejrzyj
teledysk Luxtorpedy „Nieobecny nieznajomy” nagrany na planie filmu FATHER0:

 


Grupa ArtCrew powstała w 2008 r. przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Trzebieży jako autorski pomysł na wspieranie rozwoju podopiecznych placówki. Założycielami i liderami grupy są Marcin Głuszyk - wychowawca MOW w Trzebieży oraz Konrad Pachciarek - reżyser teatralny. Obecnie grupę prowadzą również animatorzy – byli członkowie grupy z MOW i spoza ośrodka oraz wolontariuszki z Ukrainy.

Podczas dobrowolnych, systematycznych zajęć członkowie grupy rozwijają swoje uzdolnienia artystyczne i tworzą różnorodne prezentacje artystyczne o charakterze narracyjnym. Jest to specyficzna próba opowiadania innym poprzez sztukę o świecie ich przeżyć, sposobie widzenia samych siebie i wybranych fragmentów otaczającej rzeczywistości. Dla młodych ludzi należących do ArtCrew zaangażowanie w pracę grupy to wyjątkowa okazja do wszechstronnego rozwoju. Dla odbiorców ich twórczości to okazja do poznania ich świata, zrozumienia, współprzeżywania ich doświadczeń. 

ArtCrew od chwili powstania przygotowała i prezentowała kilkanaście prezentacji – spektakle teatralne i plenerowe, koncerty muzyczne, teledyski. Grupa uczestniczy regularnie w międzynarodowych warsztatach artystycznych z udziale młodzieży z Litwy, Łotwy, Estonii i Ukrainy. ArtCrew czynnie uczestniczy też w PRZETWORNIKU – ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Młodzieży dla podopiecznych MOW i MOS. 
FATHER0 jest pierwszym filmem fabularnym z udziałem grupy.


Dotychczasowe prezentacje filmu (wybrane):

- Premiera kinowa – Dzień Ojca, 23 czerwca 2015 r., kino Pionier w Szczecinie,
- prezentacje festiwalowe, m.in.: Dąbskie Wieczory Filmowe w Szczecinie, 45 Festiwal FAMA w Świnoujściu, RunRock Festiwal w Jarocinie, Szczecin European Film Festival SEFF’15, 51 PTMF KONTRAPUNKT, Kingdom of art. Festiwal Goleniów, V PRZETWORNIK /Police/, XXX Ogólnopolski Festiwal MOW „Kowadło” w Kuźni Raciborskiej, 
- otwarte pokazy kinowe dla młodzieży m.in. w Zakopanem, Warszawie, Kołobrzegu, Sianowie, Lublinie, Policach, Wodzisławiu Śląskim, Maszewie,
- podczas konferencji, spotkań naukowych, m.in. w Paryżu, Odessie, Szczecinie,
- pokazy zamknięte dla podopiecznych placówek resocjalizacyjnych, wychowawczych i terapeutycznych, m.in. w Zakładzie Karnym w Raciborzu, Schronisku dla Nieletnich w Szczecinie, Zakładzie Poprawczym w Raciborzu, Młodzieżowe Ośrodki Wychowawcze i Socjoterapeutyczne na terenie całego kraju.


(amm)
 
POKAŻ PODOBNE
2017-08-04 00:45:20

Kultura na wysokości

Kultura na wzgórzu ASP ma wiele imion - handmade, film, muzyka, warsztaty, wykłady, dyskusje, podróże, te daleko a także wgłąb siebie.

2017-07-21 22:00:18

Woodstockowe Kino za Rogiem

Kino za Rogiem pierwszy raz na Przystanku Woodstock. Przyjdź i sprawdź, jak to działa. Kino za Rogiem oferuje unikatową możliwość: tutaj ma się wpływ na repertuar, tutaj można zamówić projekcję na życzenie.

2017-07-19 10:05:31

Do Woodstocku zostało już tylko 15 dni!

Do tegorocznej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata zostało już tylko 15 dni! Dziś mamy dla Was zebrane informacje dotyczące programu festiwalowych aktywności, wjazdu na teren imprezy i noclegów. Do zobaczenia za 2 tygodnie!

ZOBACZ TEŻ