Aktualności

Namiot Dorigami stanie na ASP

2016-05-27 15:12:47

Zapraszamy wszystkie ciekawskie i kreatywne osoby do Namiotu Dorigami. Tu nauczysz się podstaw japońskiej sztuki składania papieru Origami, rozwiniesz swoją kreatywność a przede wszystkim miło spędzisz czas! 

Dorigami to inicjatywa grupki znajomych mająca na celu promocję japońskiej sztuki składania papieru – Origami.Cała ta zakręcona historia zaczęła się kilka lat temu w Koninie. Było ciepłe lato, i… nie było co robić. Wtedy z pomocą przyszedł papier. Ten najzwyklejszy, walający się po mieszkaniu. Na początku powstawały proste modele: te pamiętane jeszcze z czasów podstawówki. Jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia – już po paru dniach z pokoju zaczęły wysypywać się sterty cudacznych wytworów. Potem poszło już z górki: Po kilku rozmowach ze znajomymi, uznaliśmy, że takie hobby podoba się ludziom i można by było przerodzić je w coś poważniejszego! I tak, po 4 latach, dziesiątkach warsztatów, setkach nauczonych osób i tysiącach złożonych modeli, przybywamy na najpiękniejszy festiwal świata!

Przyjechaliśmy na Woodstock, aby wspólnie z uczestnikami tworzyć miniaturowe dzieła sztuki i pokazać wszystkim jak ciekawym zajęciem jest Origami. Pokazać, że to nie tylko proste statki i czapeczki, ale niesamowicie zaawansowana forma sztuki, która oprócz formy relaksu, stanowi idealną okazję by – łącząc naukę z zabawą - dowiedzieć się czegoś nowego, poćwiczyć wyobraźnię, myślenie przestrzenne a także rozwinąć swoje zdolności manualne.

Przez 4 dni będziemy wspólnie z uczestnikami festiwalu składać 1000 papierowych żurawi (szczęśliwa wróżba), które potem zostaną przekazane Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Warsztaty Origami będą odbywać się w dniach 13-16 lipca, w godzinach:
11:00-12:00: Warsztaty Origami dla najmłodszych
13:00-14:00: Warsztaty Origami
15:00-16:00: Warsztaty Origami po angielsku
17:00-18:00: Warsztaty Origami

Każdego dnia, w chwilach pomiędzy warsztatami będziemy składać różnorakie modele, które następnie rozdamy chętnym osobom. A także prowadzić z zainteresowanymi osobami na temat tej formy sztuki.

Wszystkie aktywności będą realizowane w namiocie Dorigami.

(amm)


 
POKAŻ PODOBNE
2017-07-12 15:09:35

Razem w kierunku integracji

Razem w kierunku integracji. Fundacja Pomocy Psychologicznej i Edukacji Społecznej RAZEM zaprasza na swoje stoisko w ramach Akademii Sztuk Przepięknych

2017-07-07 15:24:05

Utrudnienia na trasie przez Gorzów Wlkp.

W związku z trwającym remontem estakady na stacji Gorzów Wielkopolski i remontem ulic w mieście informujemy o bardzo dużych utrudnieniach w przejechaniu przez Gorzów Wielkopolski.

2017-07-12 15:13:56

BezpiecznaJa pierwszy raz na ASP

BezpiecznaJa, ogólnopolski projekt bezpłatnych szkoleń rozwoju osobistego dla kobiet i nastolatek w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa. PRZESTAŃ się BAĆ!

ZOBACZ TEŻ