Aktualności

Na Woodstocku witamy The Bloody Beetroots Live

2017-02-27 15:38:24

 

The Bloody Beetroots to solowy projekt zamaskowanego DJ-a i producenta znanego jako Sir Bob Cornelius Rifo. Projekt łączy ze sobą electro house, dance-punk, dubstep z new rave i punk rockiem. Remixy i zupełnie nowe kawałki wyprodukowane przez włoskiego artystę często łączą surowe elektroniczne brzmienie z żywymi instrumentami i czysto rockowymi riffami. Płyty włoskiego DJ-a początkowo były wydawane przez wytwórnię Steve’a Aoki i już w 2006 roku wzbudziły zainteresowanie na rynku muzycznym. 

 

 

The Bloody Beetroots jest to projekt, który DJ Rifo zaprezentował po raz pierwszy podczas krótkiej trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych na początku 2008 roku. Podczas występów w klubach w Los Angeles do Sir Boba dołączył gościnnie Steve Aoki. Wkrótce po wydaniu krążka „Romborama” w 2009 roku, DJ Rifo wyruszył w trasę koncertową by wypromować wydawnictwo. „Romborama” był to nie tylko projekt muzyczny, łączył w sobie również wydawnictwo wideo i projekt modowy. 

 

W 2010 roku podczas trasy koncertowej DJ Rifo powołał do życia ekipę The Bloody Beetroots Death Crew 77, w której skład weszli m.in. perkusista Edward Grinch, a za sample i efekty dźwiękowe odpowiadał Tommy Tea. Rok później do grupy dołączył Dennis Lyxzen z punkowego zespołu Refused, by użyczyć wokalu na kilku utworach podczas trasy koncertowej „Church of Noise”. Dwa lata później, Rifo zaczął pojawiać się w australijskim Ministry o Sound. W kolejnych latach wystąpił na prestiżowym noworocznym koncercie w Los Angeles oraz wydał single "Rocksteady" i "Chronicles of a Fallen Love", na których gościnnie pojawili się Deadmau5 i Greta Svabo Bech. 

 

 

 

W 2013 roku DJ Rifo wyruszył w trasę obejmującą Europę i Amerykę z potężnym pokazem zatytułowanym "The Bloody Beetroots Live". Na wydanym w 2013 roku singlu „Out of Sight”, gościnnie wystąpili Paul McCartney i Youth. W tym samym roku światło dzienne ujrzał kolejny album DJ-a zatytułowany „Hide”. 

 

Dla wielu zaskoczeniem może być fakt, że zamaskowany DJ jest klasycznie wykształconym muzykiem, który często sięga po gitarę, bas, czy perkusję podczas swoich żywiołowych i bardzo przemyślanych pod względem wizualnym setów. Na pytanie dlaczego występuje w czarnej masce (inspirowanej Venomem - przeciwnikiem Spidermana), Sir Bob Cornelius Rifo odpowiada, że taki zabieg pozwala mu na skupienie uwagi publiczności na muzyce i jednocześnie odwraca uwagę od niego samego. 

 

Koncert The Bloody Beetroots Live zakończy drugi dzień festiwalu - projekt wystąpi 4 sierpnia (piątek) na Dużej Scenie 23. Przystanku Woodstock.   

 

POKAŻ PODOBNE
2018-01-29 21:10:00

Arch Enemy na Dużej Scenie Przystanku Woodstock!

Za sprawą swego wiekuistego ducha heavy metal przetrwał już ponad 40 lat, a niewiele jest zespołów które z takim powalającym zaangażowaniem i ambicją reprezentują ten gatunek jak Arch Enemy i to właśnie Arch Enemy wystąpi w tym roku na 24. Przystanku Woodstock!

2017-12-14 15:43:19

Woodstock jednym z najpopularniejszych festiwali świata!

Najpiękniejszy Festiwal Świata jest jedną z najpopularniejszych imprez muzycznych na świecie według rankingu opublikowanego przez Music Festival Wizard.

2018-02-05 14:59:54

The Inspector Cluzo na Dużej Scenie Przystanku Woodstock!

Po porywających występach w 47 krajach świata, niezwykle żywiołowy duet muzyków - farmerów wystąpi na Dużej Scenie Przystanku Woodstock! To będzie ich pierwszy występ w Polsce i wspaniałe okazja by świętować 10-lecie zespołu!

ZOBACZ TEŻ