Aktualności

Informacje dla kierowców

2016-07-09 13:43:20


Już w przyszłym tygodniu rozpoczyna się 22. Przystanek Woodstock. W związku z tym w ruchu drogowym na terenie miasta i drogach dojazdowych wprowadzone zostaną istotne zmiany organizacji ruchu. Wszystko po to, aby uczestnikom festiwalu i mieszkańcom Kostrzyna nad Odrą w tym okresie zapewnić bezpieczeństwo na drogach i spokojny powrót po zakończeniu imprezy.

 

Tegoroczny Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 14 – 16 lipca. Policjanci jednak do tak dużej imprezy masowej przygotowują się już od dłuższego czasu. Jednym z podstawowych działań policyjnych związanych z zabezpieczeniem tego festiwalu jest podoperacja „DROGA”. Biorą w niej udział policjanci ruchu drogowego, którzy będą czuwać na bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu – kierowców, rowerzystów, motocyklistów czy pieszych. Tych, którzy w związku z festiwalem przyjadą do Kostrzyna nad Odrą, ale również mieszkańców miasta, w którym organizacja ruchu na czas tego wydarzenia będzie zmieniona.

W związku z tym dla wszystkich zmotoryzowanych udających się na tegoroczny Przystanek Woodstock przygotowaliśmy krótki poradnik dotyczący samego dojazdu do Kostrzyna, ale także najważniejszych zmian organizacji ruchu na terenie miasta.

 

DOJAZD DO KOSTRZYNA NAD ODRĄ:

GORZÓW WLKP.: gorzowscy kierowcy chcąc dojechać do Kostrzyna powinni kierować się w stronę ulicy Kostrzyńskiej, a następnie drogą W-132 bezpośrednio do samego Kostrzyna

 

DROGA S-3:

- od strony Szczecina: kierowcy jadący drogą S-3 powinni zjechać z drogi ekspresowej na węźle Myślibórz / Renice, a następnie kierować się drogą K-26 do Myśliborza. Opuszczając Myślibórz powinno się jechać drogą K-23 w kierunku Dębna i dalej w kierunku Sarbinowa. Od tego miejsca drogą K-31 dojedziemy do Kostrzyna.

Jeśli jednak dojedziemy do samego Gorzowa Wlkp., to na węźle Gorzów Północ powinniśmy zjechać w ulicę Szczecińską, dalej Myśliborską, którą dojedziemy do skrzyżowania z ulicą Dobrą. Po skręceniu w prawo, kierujemy się ulicą Dobrą do skrzyżowania z ulicą Kostrzyńską, a następnie drogą W-132 dojedziemy do Kostrzyna.

- od strony Zielonej Góry, autostrady A2: w związku z utrudnieniami związanym z budową drugiej nitki drogi ekspresowej w okolicach Gorzowa kierowcy jadący powinni opuścić drogę S-3 na węźle Skwierzyna Zachód i kierować się drogą K-24 w kierunku drogi K-22, którą dojedziemy do Krzeszyc. Na rondzie w Krzeszycach skręcamy w prawo wybierając drogę W-131, a następnie w Nowinach Wielkich skręcamy w lewo w drogę W-132, którą dojedziemy bezpośrednio do Kostrzyna.

MYŚLIBÓRZ: kierowcy jadący od strony Myśliborza powinni kierować się drogą K-23 w kierunku Dębna i dalej w kierunku Sarbinowa. Od tego miejsca drogą K-31 dojedziemy do Kostrzyna.

SŁUBICE / GRANICA Z NIEMCAMI: podróżujący od strony Słubic czy Niemiec po wjechaniu do miasta ulicą Graniczną skręcają na skrzyżowaniu w ulicę Sikorskiego, a na Rondzie Unii Europejskiej skręcają w prawo w ulicę Gorzowską i tą właśnie ulicą dojeżdżają w okolice parkingów woodstockowych.

 

Zobacz mapę 

 

PARKINGI – ZAKAZ WJAZDU NA POLE WOODSTOCKOWE

Gdy znajdziemy się już w samym Kostrzynie nad Odrą powinniśmy pamiętać, że w tym roku nie będzie możliwy wjazd samochodami na Pole Woodstockowe ani pozostawienie tam swojego auta. W związku z tym osoby wybierające się do Kostrzyna, powinny swój pojazd zaparkować na jednym z wielu parkingów umiejscowionych w okolicach Pola Woodstockowego. Parkingi te będą znajdować się wzdłuż ulicy Gorzowskiej oraz drogi prowadzącej do osiedla Warniki. Samochody będzie można również zaparkować na „Polu Malinowskiego” i stamtąd dojść pieszo na festiwal.

 

 

ORGANIZACJA RUCHU NA TERENIE MIASTA

Od 9 lipca (godziny poranne) do zakończenia imprezy zostanie zamknięty odcinek ulicy Północnej od Ronda Woodstock do ulicy Milenijnej.

Od 12 lipca (godz. 11) do zakończenia imprezy wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Całkowicie zamknięta dla ruchu kołowego zostanie:

- ulica Dworcowa i Piastowska

- ulica Sportowa – odcinek od Ronda Woodstock do Osiedla Leśnego

- aleja Milenijna

- ulica Prosta w kierunku ulicy Milenijnej.

 

W okolicach dworca PKP i PKS ruch kołowy pojazdów będzie dozwolony tylko dla autobusów i pojazdów TAXI. Osoby, które do Kostrzyna przyjadą pociągiem bądź autobusem będą mogły na Pole Woodstockowe dostać się za pomocą taksówek i innych pojazdów świadczących przewóz osób.

 

W związku z zamknięciem ulicy Sportowej i Północnej wyznaczone zostaną objazdy. Z uwagi na ograniczenie spowodowane wiaduktem kolejowym na ulicy Niepodległości pojazdy ciężarowe powyżej 3,4 metra wysokości chcące dojechać do Kostrzyńsko – Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (ulice Szumiłowska, Kostrzyńska) jadące od strony Słubic powinny kierować się ulicą Gorzowską, a następnie drogą W-132 w kierunku miejscowości Kamień Mały. Stamtąd kierujemy się w stronę miejscowości Kamień Wielki, następnie Bogusław, Cychry. Gdy w Cychrach znajdziemy się na drodze K-23, wtedy kierujemy się do Sarbinowa, a stamtąd do Kostrzyna. Z kolei pojazdy jadące do przedsiębiorstw KSSSE zlokalizowanych w okolicach Alei Milenijnej powinny kierować się z ulicy Gorzowskiej w kierunku ulicy Kopernika, Sikorskiego, Sportowej i Prostej.

 

W związku z dużym natężeniem i zmianą organizacji ruchu na ulicach Kostrzyna i drogach dojazdowych obecni będą policjanci ruchu drogowego. Będą oni regulować ruchem w miejscach szczególnego jego natężenia, kierować podróżnych na parkingi, a także służyć wszelką radą i pomocą – zarówno dla uczestników festiwalu, jak i mieszkańców Kostrzyna. Policjantów drogówki w zapewnieniu bezpieczeństwa na drogach na czas Przystanku Woodstock wspomagać będą policjanci SPPP w Gorzowie Wlkp. oraz funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego.

 
(Wydział Ruchu Drogowego KWP w Gorzowie Wlkp.) 
 
 
 
POKAŻ PODOBNE
2017-08-06 11:00:00

Uważajcie na siebie w drodze do domu!

Przystanek Woodstock się nie skończył. Festiwal wyrusza w świat, w podróż, w którą uda się z Wami do Waszych domów, rodzinnych miast… kawałek po kawałku. Jedźcie bezpiecznie, dbajcie o siebie nawzajem, a kiedy już wrócicie do siebie przytulcie swoich bliskich i opowiedzcie im o najpiękniejszym festiwalu.

2017-08-04 03:50:00

Za nami pierwszy dzień najpiękniejszego festiwalu świata!

Za nami ostatni koncert na Dużej Scenie zespołu Mando Diao. Mamy nadzieję, że szwedzka grupa rockowa porwała Was do tańca.

2017-08-01 20:12:31

Ekipa medyczna w pełnej gotowości!

Zakończyła się pozoracja medyków na 23. Przystanku Woodstock! Medyczny Patrol będzie dbał o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo. To dzięki nim zabezpieczenie festiwalu stoi na tak wysokim poziomie!

ZOBACZ TEŻ