Aktualności

Grupa Edukatorów Seksualnych Ponton znów na Woodstocku

2017-06-30 10:30:51

 

PRZYCHODZI CHŁOPAK/DZIEWCZYNA DO STREFY ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH I …widzi wielki pomarańczowy, oparty o ścianę ponton, prezerwatywy i słowo seks! Okazuje się, że to Grupa Edukatorów Seksualnych! Prawdopodobnie co nieco słyszał o nas w mediach… Prawdopodobnie czuje zakłopotanie (w końcu seksualność to wciąż temat tabu), a na pewno zainteresowanie, więc my grzecznie zachęcamy i zapraszamy do zabawy. Osoba może zadać nam dowolne pytanie związane z seksualnością i/lub wziąć udział w jednym z poniższych zadań edukacyjnych: 1. pogrupuj metody antykoncepcji według mechanizmu działania (mechaniczne, hormonalne, chirurgiczne, chemiczne, naturalne), które z metod chronią przed chorobami?; 2. wybierz wydzieliny/wydaliny ciała, które mogą zawierać HIV; 3. weź udział w quizie (pytania będą dotyczyły seksualności, w tym profilaktyki STD); 4. zaprezentuj poprawne zakładanie prezerwatywy; 5. włóż rękę do pudełeczka i wylosuj (w pudełeczku będą pluszowy HIV i inne STD, a po wylosowaniu wytłumaczymy co oznacza dany mikrob i zapytamy co można zrobić po otrzymaniu informacji o zakażeniu STD). W NAGRODĘ za udział w zadaniu edukacyjnym osoba pstryka sobie fotkę w serduszku z prezerwatywą i hasłem „Zarażaj miłością, nie zakażaj HIV” i wrzuca ją na fejsa, oznacza hasztagiem #eduseksdobryjest i informacja się rozsiewa! W ten sposób wiedza na temat profilaktyki chorób przenoszonych drogą płciową dociera do jej/jego znajomych, przyjaciół, rodzeństwa, rodziców, dziadków… 

 

(Ponton Grupa Edukatorów Seksualnych przy Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny) 

 

fot. facebook.com/grupaponton

POKAŻ PODOBNE
2017-06-30 10:30:51

Grupa Edukatorów Seksualnych Ponton znów na Woodstocku

„Mapa dobrych praktyk w edukacji seksualnej” - przy stoisku Grupy Ponton można będzie wziąć udział w quizie sprawdzającym wiedzę. Odpowiedzi będę od razu weryfikowane przez wolontariuszki, które w przypadku wątpliwości udzielą rzetelnych informacji.

2017-07-04 15:28:58

Weź udział w spotkaniach z zespołami!

Zapraszamy Was na spotkania z zespołami, które wystąpią na Dużej i Małej Scenie 23. Przystanku Woodstock! Terminy i godziny spotkań podamy Wam już wkrótce , a dziś możecie zobaczyć listę zespołów, które wyraziły chęć spotkania!

2017-07-07 12:14:04

Warsztaty na ASP

Na Akademii Sztuk Przepięknych wiele się będzie działo w tym roku. Zobaczcie kolejne warsztaty, w których będziecie mogli wziąć udział.

ZOBACZ TEŻ