Aktualności

Godzina "W" na woodstockowym polu

2017-08-01 18:15:00

1 sierpnia 1944 roku o godzinie 17:00 oddziały Armii Krajowej wystąpiły przeciwko okupowanej przez wojska niemieckie Warszawie. Okupacja trwała 63 dni i upadła 3 października. W Powstaniu zginęło kilkanaście tysięcy żołnierzy oraz kilkaset tysięcy cywili. I my w Kostrzynie na Przystanku Woodstock upamiętniliśmy Warszawiaków, którzy walczyli i polegli w czasie Powstania Warszawskiego.

 

Pokojowy Patrol oraz Woodstockowicze zebrali się przed Dużą Sceną przed godziną 17:00. Było nas coraz więcej, im bliżej było pełnej godziny. Przed bramki podjechały również ambulansy. Równo o Godzinie "W" usłyszeliśmy Jurka Owsiaka, stojącego na scenie, który przypomniał nam, że młodzi ludzie 73 lata temu oddali swoje życie, biorąc udział w Powstaniu Warszawskim. Nawiązał on również do Nas, abyśmy bawili się w pokojowej atmosferze. Ambulansy oraz inne samochody ratownicze włączyły syreny, a my zamilkliśmy – minuta ciszy dla poległych. Na zakończenie odsłuchaliśmy piosenkę "Godzina W" zespołu Lao Che.    

 

Podczas Godziny "W" była również prowadzona transmisja na żywo, którą możecie zobaczyć na Facebooku Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

 

(Ola)

 

 

 

fot. Paweł Krupka

 

 fot. Barbara Lutzner

 

 fot. Arek Drygas

 

 

POKAŻ PODOBNE
2017-11-22 12:50:04

Głosowaliście już na Woodstock?

Wciąż mamy czas by oddawać głosy na Przystanek Woodstock w prestiżowym, międzynarodowym konkursie European Festiwal Awards! A tak dla przypomnienia dlaczego to właśnie Woodstock jest Najpiękniejszym Festiwalem Świata mamy dla was kilka nagrań wideo...

2017-11-13 12:36:16

Kolejna premiera już 30.11 - czas na Domowe Melodie

Już od 30.11 w Siemashopie oraz w dobrych sklepach muzycznych będziecie mogli zakupić kolejne wydawnictwo z 23. Przystanku Woodstock. Będzie to CD i DVD z koncertu Domowych Melodii.

2017-12-14 15:43:19

Woodstock jednym z najpopularniejszych festiwali świata!

Najpiękniejszy Festiwal Świata jest jedną z najpopularniejszych imprez muzycznych na świecie według rankingu opublikowanego przez Music Festival Wizard.

ZOBACZ TEŻ