Aktualności

Dowiedz się więcej o boreliozie

2017-06-26 20:35:43


Borelioza to jedna z kilku chorób bakteryjnych przenoszonych na człowieka przez zakażone kleszcze. Kleszcza możesz wcale nie zauważyć (70% chorych nie kojarzy pokąsania!) - jego młodociana postać jest wielkości ziarenka maku... Borelioza z początku nie boli i nie daje dotkliwych objawów, bardzo łatwo ją przeoczyć, zbagatelizować - a pierwsze tygodnie to czas kiedy łatwo ją całkowicie wyleczyć! Jeśli borelioza pozostanie niewykryta i nieleczona, poważne kłopoty ze zdrowiem mogą zacząć się po kilku miesiącach lub latach, kiedy trudno już skojarzyć skomplikowane objawy z ich praprzyczyną.

 
Borelioza to zaniedbany, a przy tym powszechnie występujący, problem zdrowotny i społeczny. Choruje prawdopodobnie 100-200 tys. osób, wiele z nich nie mając diagnozy! W przestrzeni publicznej wciąż brakuje informacji, rzetelnej wiedzy, wciąż generalnie niewystarczająca jest świadomość lekarzy i personelu medycznego, a systemowe podejście do diagnozowania i leczenia pozostawia bardzo wiele do życzenia. Chorzy na boreliozę i ich bliscy są obecnie w gorszej sytuacji niż którakolwiek inna grupa pacjentów!

 
Stowarzyszenie Chorych na Boreliozę (http://borelioza.org) działa aby to zmienić. Jesteśmy rozsianym po całej Polsce kolektywem pacjentów i opiekunów, którzy szerzą wiedzę, edukują, pomagają współchorym - informacją, poradą, kontaktem do lekarzy i laboratoriów. Jesteśmy rzecznikiem zmian systemowych w celu poprawy fatalnych standardów diagnozowania i leczenia boreliozy i innych chorób odkleszczowych w Polsce. 


Kochamy naturę i polską przyrodę - jednocześnie jesteśmy świadomi że przyroda to nie tylko piękno, czasem też zagrożenia. Kleszcz to zdecydowanie najgroźniejsze zwierzę w Polsce i w innych krajach naszej strefy klimatycznej. Poznaj nieprzyjaciela. Znaj czynniki ryzyka. Dowiedz się jak się ustrzec, jak nie przegapić, jak sobie radzić. Ciesz się latem - bezpiecznie!

 


Nasz Seledynowy Namiot Informacyjny znajdziesz na wzgórzu ASP, przez cały czas trwania festiwalu.

 


Więcej na:

http://borelioza.org

https://www.facebook.com/borelioza.org 

https://twitter.com/borelioza_org 

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2017-06-30 16:11:44

Miłość, młodość, odpowiedzialność

Towarzystwo Rozwoju Rodziny oddział w Zielonej Górze zaprasza na swoje stoisko na Akademii Sztuk Przepięknych!

2017-06-27 10:32:56

Woodstok for future health

Pomorski Uniwersytet Medyczny kolejny raz zaprasza Was na zajęcia Woodstok  for future health.

2017-07-04 15:28:58

Weź udział w spotkaniach z zespołami!

Zapraszamy Was na spotkania z zespołami, które wystąpią na Dużej i Małej Scenie 23. Przystanku Woodstock! Terminy i godziny spotkań podamy Wam już wkrótce , a dziś możecie zobaczyć listę zespołów, które wyraziły chęć spotkania!

ZOBACZ TEŻ