Aktualności

Archive zagra na Przystanku Woodstock

2017-05-08 14:22:02

 

W 2016 roku ukazał się entuzjastycznie przyjęty przez publiczność i krytyków dziesiąty studyjny album zespołu „The False Foundations”. Muzycy z Archive promowali nagranie podczas światowej trasy koncertowej, a dziś możemy potwierdzić, że w ramach kolejnej trasy koncertowej po Europie artyści z Wielkiej Brytanii zagrają na Dużej Scenie Przystanku Woodstock!

 

„The False Foundations” to niezwykła płyta, a promujące ją występy na największych arenach i w najlepszych klubach muzycznych świata zasługują, według założyciela zespołu, na miano najlepszych w karierze zespołu.

 

Jesteśmy niezwykle podekscytowani na myśl o ostatnim etapie naszej trasy koncertowej. Nie mam wątpliwości że koncerty które zagraliśmy w zeszłym roku należą do najlepszych w historii zespołu. Jeżeli chodzi o produkcję i wizualną stronę występów, to naprawdę dokonaliśmy czegoś wyjątkowego, i już nie mogę się doczekać aż znów wyruszymy w drogę. Utwór „Splinters” jest dla mnie wyjątkowym nagraniem, a na żywo brzmi piorunująco. Myślę, że znajdujemy się w doskonałej formie jeżeli chodzi o kreatywność– mówi współzałożyciel zespołu, Darius Keeler.

 

 

 

Krążek „The False Foundations” został wydany w rok po ukazaniu się przyjętego z uznaniem longplaya „Restriction”, który promowany był w ramach ogromnej trasy koncertowej. Archive wystąpili dwukrotnie przed sześciotysięczną publicznością w paryskiej sali koncertowej Zenith i zagościli w line-upie największych festiwali muzycznych w Europie.

 

Archive to kolektyw muzyczny, w skład którego wchodzi obecnie 12 muzyków:

Darius Keeler - teksty, syntezator, fortepian, programowanie, aranżacje

Danny Griffiths - teksty, syntezator, sample, programowanie, aranżacje

Pollard Berrier - teksty, wokal, gitara, programowanie, aranżacje

Dave Pen - teksty, wokal, gitara

Maria Q - wokale

Holly Martin - wokale

Steve Harris - gitara, wokal wspierający

Jonathan Noyce – gitara basowa

Steve ("the menace") Davis – gitara basowa

Smiley / Steve Barnard - perkusja

Mickey Hurcombe – gitara, klawisze

Rosko John - teksty, wokale, MC

 

Archive to trip-hopowy projekt powołany do życia w 1994 roku przez Dariusa Kellera i Danny’ego Griffiths’a w Londynie. W ciągu 20-letniej kariery muzycy wydali 10 albumów studyjnych i nauczyli się łączyć ze sobą różne gatunki muzyczne takie jak elektronika, trip-hop, post-rock i progressive rock. Wydany w 1996 debiutancki krążek ‘Londinium’ to nagranie czysto trip-hopowe, podczas gdy ich najnowszy krążek ‘The False Foundation’ bezbłędnie łączy ze sobą generowane komputerowo dźwięki z klasycznym brzmieniem żywych instrumentów, co sprawia że płyta jest prawdziwie awangardowym wydawnictwem.

 

fot. David Levine

 

 

POKAŻ PODOBNE
2017-09-22 11:48:35

Woodstockowicze pomogli Nepalowi! Dziękujemy!

Drodzy Woodstockowicze, serdecznie dziękujemy w imieniu swoim i uczniów z wioski Bakrang-6! Na korytarzu naszej nowej szkoły wisi kolaż z twarzami osób z Woodstocku, które nas wsparły. Może odnajdziecie na nim również swoją twarz?

2017-10-04 15:29:58

Wielka Woodstockowa Wyprzedaż

Dla wszystkich fanów naszego Festiwalu mamy fantastyczną wiadomość - trwa czyszczenie magazynów po 23. Przystanku Woodstock, a to oznacza Wielką Woodstockową Wyprzedaż. Spełniamy Wasze prośby i marzenia - ceny koszulek zaczynają się już od 19,99 a w naszym asortymencie znajdziecie pozycje także dla tych najmniejszych Woodstockowiczów.

2017-11-14 11:28:01

Ruszyło głosowanie w plebiscycie Złotego Bączka!

Tegoroczne głosowanie w plebiscycie Złotego Bączka ruszyło wczoraj. Przez najbliższych kilka miesięcy możecie głosować na swoich faworytów występujących podczas 23. Przystanku Woodstock. Cała akca potrwa do czerwca w 3 etapach i 4 różnych kategoriach.

ZOBACZ TEŻ