Pokojowy Patrol

Wolontariat na Woodstocku

 

Wszystko zaczęło się na Przystanku Woodstock. Pomysł naszego festiwalu zainspirowany został amerykańskim Woodstock 1969, jednak impulsem do organizacji koncertu był słynny Woodstock 1994, zorganizowany z okazji 25. rocznicy tamtego wydarzenia. Tam właśnie opiekę nad gośćmi roztaczała armia ludzi w koszulkach z napisem "Peace Patrol". Okazało się to pomysłem wartym przeniesienia do Polski. Kiedy Fundacja organizowała pierwszy Przystanek w Czymanowie, ogłoszono nabór do Pokojowego Patrolu...

 

Apel skierowano do ludzi młodych, zaangażowanych w pracę Fundacji i w działalność Jurka, do słuchaczy jego programów radiowych i telewizyjnych. Zastrzeżono jedno - praca w Patrolu to całkowity wolontariat, Fundacja nie będzie za nią płacić. Podczas koncertu Patrolowcy mają zapewnione miejsce na namioty oraz michę - jedzenie serwowane przez kuchnię polową. Nic poza tym. Od tego czasu Pokojowy Patrol stał się podstawą zabezpieczenia wszystkich kolejnych Przystanków.

 

 

 

Jak zostać członkiem Pokojowego Patrolu - krok po kroku?

Krok 1 - chcesz dołączyć do Pokojowego Patrolu: Pamiętaj, że na najbliższym 23. Przystanku Woodstock musisz mieć ukończone 18 lat! Patrolowcem może zostać wyłącznie osoba pełnoletnia.

 

Krok 2 - rejestrujesz się on-line na: patrol.wosp.org.pl: Wejdź na stronę: patrol.wosp.org.pl i zarejestruj się zgodnie z instrukcjami.

 

Krok 3 - logujesz się i drukujesz dokumenty: Zaloguj się na stronie: patrol.wosp.org.pl i z zakładki "Do pobrania" pobierz i wydrukuj odpowiednie formularze (w zależności od tego czy jesteś osobą pełnoletnią, czy kończysz 18 lat przed najbliższym Przystankiem Woodstock). Wypełnij je i odeślij emailem (skan / zdjęcie) na adres [email protected] Masz na to 30 dni od daty zarejestrowania się.

 

Krok 4 - teraz działamy my: Kiedy dotrą do nas wypełnione dokumenty, zatwierdzimy Twoje zgłoszenie jako kandydata do Pokojowego Patrolu i wyślemy Ci e-maila z terminami szkoleń. Harmonogram szkoleń PP znajdziesz na stronie Pokojowego Patrolu.

 

Krok 5 - przyjeżdżasz na szkolenie: Po zgłoszeniu się na wybrany termin, przyjeżdżasz na szkolenie do Szadowa-Młyn. Zarezerwuj sobie na nie wolny weekend, z piątkiem włącznie. Więcej potrzebnych informacji (o tym gdzie należy dojechać, co ze sobą zabrać) otrzymasz od nas mailem. Dojeżdżasz do nas na własny koszt, ale zapewniamy Ci nocleg i wyżywienie. Koszt szkolenia wynosi około 750 zł i pokrywa go za Was Fundacja WOŚP ze środków zarezerwowanych na realizację Programu Nauki Udzielania Pierwszej Pomocy oraz z darowizn przekazanych przez uczestników szkoleń. Jednak warunkiem uczestnictwa jest przekazanie darowizny na konto Fundacji, najpóźniej na 7 dni przed rozpoczęciem szkolenia. Numer konta otrzymacie w mailu od nas. Zwyczajowo darowizna jest w wysokości 100 zł, z przeznaczeniem na organizację szkoleń Pokojowego Patrolu. Pamiętaj, że podstawowym warunkiem uczestnictwa w naszych szkoleniach jest działalność w Pokojowym Patrolu w charakterze wolontariusza Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Twoja obecność na Przystanku Woodstock!

 

Krok 6 - jesteś w Pokojowym Patrolu: Jeśli ukończysz szkolenie I stopnia i zdasz egzaminy - otrzymasz nasz certyfikat i unikalną, czerwoną koszulkę Pokojowego Patrolu! Coś czym może poszczycić się tylko garstka osób w Polsce!

 

Teraz już możemy powiedzieć: do zobaczenia na 23. Przystanku Woodstock!

 

 

 

 

 

 

ZOBACZ TEŻ