Historia Przystanków

Na Przystankach Woodstock zagrało do tej pory ponad 1000 zespołów!



1. Przystanek Woodstock, Czymanowo
15-16.07.1995 r.
 

Pierwsza edycja Przystanku Woodstock odbyła się (pod hasłem "Miłość Przyjaźń Muzyka") w dniach 15-16 lipca 1995 r. w Czymanowie nad jeziorem Żarnowieckim. Wzięli w nim udział m.in. Myslovitz, Yo, Green Grass, Obstawa Prezydenta, Hurt, S.W.A.T., Piotruś Pan, Fire Band, Zdrowa Woda, Swawolny Dyzio, Pabieda, Blues Rock Guitar Workshop, IRA, Ankh, Nocna Zmiana Bluesa, Gang Olsena, Orkiestra Na Zdrowie, Ahimsa, Tortiiia Flat, Żuki, Lubomski Na Reszcie, Quo Vadis, Urszula, Background oraz Pan Witek - gość z Atlantydy.

Imprezę udokumentowała kaseta "Czymanowo '95. Przystanek Woodstock Live vol. I".

Źródło: Encyklopedia Polskiego Rocka

 

2. Przystanek Woodstock, Szczecin - Dąbie
12-14.07.1996 r.

 
Drugą edycję zorganizowano 12-14 lipca 1996 r. w Szczecinie - Dąbiu na terenie aeroklubu. Przybyła trzydziestotysięczna publiczność oraz tacy wykonawcy, jak Quo Vadis, Free Blues Band, Gush, Bogusław Wyderka, Tuff Enuff, Jak Wol¬ność To Wolność, Ahimsa, Skankan, Swawolny Dyzio, Ankh, Farben Lehre, Funny Hippos, Graf¬fiti, Myslovitz, Orkiestra Na Zdrowie, Open Folk, Gang Olsena, Houk, Sexbomba, Urszula, Hunter, Stage Of Unity, Closterkeller, Trebunie Tutki, Obstawa Prezydenta.


Tę imprezę udokumentował trzypłytowy album zapakowany w... kieszeń spodni dżinsowych "Przystanek Woodstock '99".

Źródło: Encyklopedia Polskiego Rocka

3. Przystanek Woodstock, Żary
7-9.08.1997 r.

 
W 1997 roku Przystanek Woodstock zadomowił się w Żarach koło Zielonej Góry. Ze względu na pamiętną powódź, z lipca został przesunięty na sierpień. Odbył się pod hasłem "Stop przemocy". 7 sierpnia wyświetlono "Rejs" Marka Piwowskiego, 8 i 9 wystąpili m.in. Pivo, Surprise, Open Folk, Jeszcze Raz, Tuff Enuff, Swawolny Dyzio, Ob¬stawa Prezydenta, Closterkeller, Easy Rider, Yoka-Shin, Skansen, Trebunie Tutki i Słoma, Quo Va¬dis, Róże Europy, Urszula, Gang Olsena, Orkie¬stra Dni Naszych, Monkey Bussines, Mooniight, Nocna Zmiana Bluesa, Jafia Namuel i Dżem.

Źródło: Encyklopedia Polskiego Rocka

 

4. Przystanek Woodstock, Żary
7-9.08.1998 r.

 
Zorganizowany 7-9 sierpnia 1998 roku pod hasłem "Stop narkotykom, stop przemocy" - IV Przystanek Woodstock przyciągnął stupięćdziesięciotysięczne audytorium oraz takich wykonawców, jak Bandog, Cree, Akurat, Harlem, Błękitny Nosorożec, Trebunie Tutki, Closterkeller, Houk, Oddział Zamknięty, Izotop, Jaad, Night Come, Alligators, Testor, Swawolny Dyzio, Gang Olsena, Graffiti, Tilt, Obstawa Prezydenta, Dżem, Żuki, Festiwal Hare Krysna, Urszula, Zdrowa Woda, Lotyń, Proletariat, Kobranocka, Pomidory, Huckelberry. Słoma i AcidDrinkers. Imprezę urozmaiciły pokaz sztucznych ogni, polowe kino i... ogromne pole słoneczników.

Nagrania z tej edycji Przystanku trafiły na płytę pt. "Wakacyjne zagranie czyli Przystanek Woodstock" dołączoną do pisma "XL".


Źródło: Encyklopedia Polskiego Rocka

5. Przystanek Woodstock, Żary
6-7.08.1999 r.

 
Rekordowy w tamtym czasie, jeśli chodzi o zainteresowanie okazał się V Przystanek Woodstock zorganizowany 6-7 sierpnia 1999 roku. Przybyła ćwierćmilionowa (!) publiczność, a ze względu na transmisję w Internecie i relację (na żywo) w telewizji publicznej, imprezę śledziło dużo więcej osób. Wystąpili: Swawolny Dyzio, Nowa Kultura, Ple¬bania, Nowy Świat, Lotyń, Orkiestra Na Zdrowie, Jak Wolność To Wolność, Raz Dwa Trzy, Gang Olsena, Quo Vadis, Proletaryat, Acid Drinkers, Qbek, Kontra, Gift, Bad Moon, Easy Riders, Tom Cake, Pidżama Porno, Pivo, Testor, Ziyo, Cree, Blenders, Akurat, Partia, Village Of Peace, Słoma i Bębnoludy, Rzepczyno Folk Band, Solidarity, Kapela, Quidam, Sezamkova, Maanam, Surprise, Dżem i Voo Voo. Przystankowi Woodstock '99 towarzyszył zorganizowany przez niechętny Owsiakowi Kościół - zorganizowany wbrew woli organizatorów - Przystanek Jezus (z udziałem m.in. 2Tm2,3).


Źródło: Encyklopedia Polskiego Rocka

6. Przystanek Woodstock, Lębork
(dziki Przystanek Woodstock)

 
W 2000 r. Przystanek Woodstock miał odbyć się w Lęborku (to miasto wygrało przetarg), jednak kilkanaście tygodni wcześniej powstał komitet protestacyjny przeciwko imprezie, więc zniechęcony Owsiak zrezygnował z organizacji festiwalu w tamtym roku.


Źródło: Encyklopedia Polskiego Rocka

7. Przystanek Woodstock, Żary
11-12.08.2001 r.

 
W 2001 r. Przystanek wrócił do Żar. Dla dwustutysięcznej (!) publiczności 11 i 12 sierpnia grali i śpiewali m.in. Nocna Zmiana Bluesa, Gang Olsena, Słoma, Houk, Hey, Acid Drinkers, Agressiva 69, Plebania, Raz Dwa Trzy, Akurat, Zbigniew Hołdys, Raggatack, Pidżama Porno, Sweet Noise, Porter Band, Desorient, Rzepczyno Folk Band, Habakuk, Maria Nefeli, Leniwiec, Nikt, Gift, Sebastian Makowski, Voo Voo oraz amerykański Shelter i białoruski Rima.

Źródło: Encyklopedia Polskiego Rocka

 

8. Przystanek Woodstock, Żary
2 - 3 sierpnia 2002 r.

 
XVIII Przystanek Woodstock trwał dwa dni, od 2 do 3 sierpnia. Przez ten czas publiczność mogła skosztować znakomitych dźwięków. Największe gwiazdy stanęły na dużej scenie, a w niedzielę zagrała na niej 100 – osobowa Orkiestra Filharmonii Wrociławskiej wykonując utwór „Bolero” Ravela. Wśród 30 kapel znalazły się takie, jak: T.Love, Hey, Pidżama Porno, Sweet Noise, Raz Dwa, Trzy, czy Ewelina Flinta.

 

9. Przystanek Woodstock, Żary
1 - 2 sierpnia 2003 r.

 
Na Dużej Scenie wystąpili: RaTaTam, Pabieda, Trawnik, Cała Góra Barwinków, Triquetra, Mafia, BoBoVibration, Ine Kafé, Carrantuohill, Kangaroz, Sweet Noise, RAW, Vader , Bakshish, Killing Joke, Floryda, 1, Horpyna, Pizza Łomot, Koniec Świata, NoConcreto, Parafraza, Des Moines, Corruption, Trudy, Molly's Gusher, 6 na 9, Hunter, Dżem, Acid Drinkers, Maleo.

Na Scenie Folkowej zagrali: Turnioki, U Mnie Git, Sushi, Ich Trole, Carrantuohill + Goście, Haricots Sauvages (Szwajcaria), Gothart (Czechy), Orkiestra Dni Naszych, Drum Machina, Ratatam, Redlin, Swarzędzka Orkiestra Flażoletowa, Transsylwanians (Węgry/Niemcy), Bakshish, Kasprzycki Band, Patchwork, Dikanda, Carrantuohill.
 

10. Przystanek Woodstock, Kostrzyn nad Odrą
30-31 lipca 2004 r.

 
Na Dużej Scenie zagrali: Uliczny Opryszek Oj, W.A.R.N., Mindway, The Slub, Mech, Carrantuohill + Staszek Sojka, Farben Lehre, Grabaż i Strachy na Lachy, RAW, Voo Voo, Zion Train, T.Love, Dezerter, Dee Facto, Slammin Seed, Shahid-Project, SPN-X, Raggedy, Raggedy, Fidget, Ratatam, Twinkle Brothers, Hunter, Armia, Hey, Dzem.

W sobotę, 31 lipca 2004 zostało wykonane ogromne, rodzinne zdjęcie woodstockowej publiczności.


11. Przystanek Woodstock, Kostrzyn nad Odrą
5 - 6 sierpnia 2005 r.

 
Na Dużej Scenie zagrali: Pogodno, Scavenger , AmetriA, Konopians, Zdob Si Zdub, Nocna Zmiana Bluesa, Dhira, Freak Of Nature, Knorkator, Moskwa, KSU, Die Toten Hosen, Lao Che, 2PU, Dubska, Frontside, Mad Doggin, 100 Twarzy Grzybiarzy, She Male Trouble, The Car Is On Fire, Carrantuohill, Krzysztof "Jary" Jaryczewski, Beatsteaks, Orkiestra "Kostrinella" z chórem, Without End, Raz Dwa Trzy, Laureat Pleiscytu Złotego Bączka.

Na Scenie Folkowej gościliśmy: Orkiestra Św. Mikołaja, Country Five, Dzembersi , Czeremszyna, Mr. Blues, Konopians, Yerba Mater, Carrantuohill, Beltaine, Buraky, Wayfaring Strangers, (Niemcy), Patchwork, Tracktor, Vibrasoniq, Ratatam, Haydamaky (Ukraina).

 

12. Przystanek Woodstock, Kostrzyn nad Odrą
28 - 29.07.2006 r.

 

Na Dużej Scenie zagrali: Big Cyc, Voltaire, Prawda, Bohema, Rasta (Białoruś), Crosscut (Niemcy), Flapjack, Vavamuffin, Wolna Grupa Bukowina, Shannon, Coma, Maleo Reggae Rockers, Lao che, Black Summer Crush (USA), Carrantuohill + Psiocrew, Niebo, Godsend, Bitter Sweet, Koniec Świata. Virgin Snatch, Boozed (Niemcy), Indios Bravos, 2TM2,3, The Krays (USA), Gravitations, Baobab (Francja), Farben Lehre, Babylon Circus (Francja), KSU.

Scena Folkowa: Korek, Psiocrew, Pressburger Klezmer Band (Słowacja), Stage of unity, Banaszak & The Best, Dżambersi, Ratatam, Atmasfera (Ukraina), Nous, Black Summer Crush (USA), Percival Schuttenbach, Naaman, Carrantuohill, Perkalaba (Ukraina).

 

Pierwszy rok działalności Akademii Sztuk Przepięknych. Gośćmi byli: ks. Wojtek Drozdowicz, Kazimiera Szczuka, Janusz Głowacki, Piotr Łazarkiewicz, Ali Abi Issa, Monika Olejnik, Marek Raduli, Marek Garztecki, Wojtek Pilichowski.

 
13. Przystanek Woodstock, Kostrzyn nad Odrą
3-4 sierpnia 2007 r.

 
Na Dużej Scenie zagrali: Gang Olsena, Natural Dread Killaz, Martyna Jakubowicz, Pudelsi, Chupacabras, Tymon Tymański & Transistors, Habakuk, Kobranocka, Carrantuohill, Smoke Blow (Niemcy), Type o Negative (USA), Acid Drinkers, AQQ, Fill, Alians, Rootwater, GA-GA - Zielone Żabki/Radical News, Schizma, Hurt, Masala, Coma, Jah Division (Rosja) & Dubska, Mahavatar (USA), Jamaica Reggae Project (KIDDUS, CHINNA-KOOLROCK, HOMEGROWN), Indios Bravos.

Scena Folkowa: Drumstein, Folkoperacja, Avocado, Atmasfera, Sari Ska Band, ŁUKASZEWSKI Project (Flamenco & Rock), Soomood, Ikenga Drummers, Black & Blues, Tio & Ebanakoma, Good Religion, Chutir, Drymba Da Dzyga, Carrantuohill i Goście, Motema Africa.

Gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych byli: Anna Dymna, Ali Abi Issa, Tomasz Sekielski, prof. Jerzy Bralczyk, M. Schudrich, Tomasz Lis, M. Piotrowski, Dorota Masłowska, abp. J. Życiński.

 

14. Przystanek Woodstock, Kostrzyn nad Odrą
1-3 sierpnia 2008 r.

 
Duża Scena: Daab, Panteon Rococo (Meksyk), Lipali, Tribe After Tribe (RPA), Świetliki, Lao Che, Karbido, Kreator (Niemcy), Thee Flanders (Niemcy), Good Vibe Styla (Włochy), Cinkusi (Chorwacja), MTM i 7 Tenorów z maestro WIESŁAWEM OCHMANEM – piosenki Jana Kiepury, Męska Muzyka, Anuradha Pal’s Recharge – World Music Fusion Group (Indie), Vader, Closterkeller, Laureat Złotego Bączka – Acid Drinkers, Clawfinger (Szwecja), The Stranglers (Wielka Brytania).

Scena Folkowa: Żywiołak, Ahimsa, Rajlender, Drymba Da Dzyga, Puste Biuro, Rzepczyno Folk Band, Kapela Pieczarków, Polkaholix, Drumstein - Laureat Złotego Bączka Sceny Folkowej, The Folk Band, Laureat OTV i Fabryki Zespołów - Radio Bagdad, Pietuchy, Atmasfera, Ratatam, Carrantuohill & Goście, Witek Łukaszewski Project.

Gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych byli: prof. Leszek Balcerowicz, Kamil Durczok, Jan Tomaszewski, Tomasz Raczek, Jacek Żakowski, Wiesław Ochman, Manuela Gretkowska, Kesang Takla.

Odbyły się pierwsze woodstockowe Igrzyska Olimpijskie.

 

15. Przystanek Woodstock, Kostrzyn nad Odrą
31.07 - 2.08.2009 r.
Duża Scena: ARES&THE TRIBE, BLENDERS, JELONEK, EASY STARS ALL STARS, VOLBEAT, THE FUTUREHEADS, JULIETTE LEWIS, CALIBAN, BĘBNIARZE z formacji BlocoX, CARRANTUOHILL + Tancerze, SENOR COCONUT, SHAM 69, FINAL VIRUS, LAUREAT KONKURSU FABRYKI ZESPOŁÓW – BIG FAT MAMA, VOOVOO, KONCERT JUBLIEUSZOWY – 40 LAT WOODSTOCK, KROKE, SUBWAYS, LAUREAT ZŁOTEGO BĄCZKA SCENY FOLKOWEJ - ATMASFERA, LAUREAT KONKURSU FABRYKI ZESPOŁÓW – INFERNALIA, LAUREAT KONKURSU FABRYKI ZESPOŁÓW – CHICO, DUB FX, TOMEK BUDZYŃSKI - LUNA, DŻEM, LAUREAT ZŁOTEGO BĄCZKA – DUŻA SCENA - CLAWFINGER, MOŻDŻER DANIELSSON FRESCO TRIO, GUANO APES, KORPIKLAANI, DON CARLOS, FINAŁ ASP Z LESZKIEM CICHOŃSKIM.

Scena Folkowa: Sharena, TABU, Grupa Furmana, Carrantuohill & Bob Bales, Kochankowie gwiezdnych przestrzeni, Fanfara-Kalashnikov, WaDaDa, S.O.U.L., The Bumpers, Rusyczi, Bębniarze (80osób),  Chodska Vlna, Yoghurt.

W Akademii Sztuk Przepięknych gościliśmy: Lecha Wałęsę, Tadeusza Mazowieckiego, Stanisława Tyma, Janusza Kochanowskiego, Michaela Langa, Bohdana Łazukę, Leszka Możdżera oraz Jurka Owsiaka.

 

16. Przystanek Woodstock, Kostrzyn nad Odrą
30.07 - 1.08.2010 r.

 
Duża Scena: Ewelina Flinta & Goście, Łąki Łan, Peyoti For President, Orphan Hate, Papa Roach, Justyna Steczkowska, Nigel Kennedy Quintet, Lao Che, Sen Zu, Enej, Pampeluna, Panic Cell, Maleo Reggae Rockers & Goście, Jazzowe Interpretacje Chopina - Leszek Możdżer & Tymon Tymański Polish Brass Ensemble, Girl In A Coma, Life Of Agony, Less Dress, Kochankowie Gwiezdnych Przestrzeni, Ziggie Piggie & Robert Brylewski, Titus & Tommy Gunn, Armia, Morgan´S Heritage Peetah & Gramps, Tonic, Jelonek, Navigatorgong - Medytacja Pokoju – Robert Usewicz.

Scena Folkowa: Jak Wolność To Wolność, Mordewind, Beltaine, Faso Djigui (Burkina Faso Africa), Witek Łukaszewski Projekt “Fortepian Chopina”, Arka Noego, Drewutnia, Dreadnoughts, Słoma i Przedwietrze, Jacek Kleyf i Orkiestra Na Zdrowie, Dagadana, Wolna Grupa Bukowina, Kapela Na Dobry Dzień, Konoba, Piotr Bukartyk z zespołem, Jorgos Skolias, Carrantuohill i goście.

W Akademii Sztuk Przepięknych byli z nami: Tomasz Zimoch, Jurek Owsiak i Jan Skaradziński, Leszek Gnoiński i Wojciech Słota, prof. Alicja Chybicka, Michał Ogórek, ekipa EURO 2010 - Marcin Herra i Rafał Kapler, Marek Kondrat, Jerzy Buzek, Marek Niedźwiecki, Marek Piwowski oraz Andrzej Wajda.

 

17. Przystanek Woodstock, Kostrzyn nad Odrą
04.08 - 06.08.2011 r.

 
Duża Scena: Luxtorpeda, Materia, Raggafaya, Kontrust, Airbourne, Gentleman & The Evolution, Łąki Łan, Helloween, Plateau - Projekt Grechuta, Skindred, Zebrahead, Heaven Shall Burn, BlackJack, Buldog, Dog Eat Dog, Riverside, The Prodigy,  Przystanek Republika, Kumka Olik, Chilli, Apteka, Jahcoustix&The Yard Vibes, Piotr Bukartyk, Donots, H-Blockx, Enej.

Scena Folkowa: Bethel, Łydka Grubasa, Nutshell, Dikanda, PodobaMiSię, The Ukrainian Folk, CzessBand, Talco,  Świnka Halinka, Bubliczki, Chwila Nieuwagi, Shannon, Carrantuohill, Mikromusic, Natural Mystic Akustycznie, Circle of Bards, Tadeusz Woźniak, Ratatam, Balkan Sevdah,  Blue Machine, Zawiało Folk Free Music,  Kinior Sky Orchestra i Goście, World Trio, Bob Bales.

W Akademii Sztuk Przepięknych byli z nami: Titus (Acid Drinkers), Bartosz Węglarczyk, Marek Koterski, Piotr Pustelnik, Jan Nowicki, Andrzej Grabowski. 


18. Przystanek Woodstock, Kostrzyn nad Odrą
02.08 - 04.08.2012 r.
 
Duża Scena: Machine Head, The Darkness, Ministry, Asian Dub Foundation, Damian Marley, Sabaton, Anti-Flag, Hardcore Superstar, The Qemists, Dubioza kolektiv, In Extremo, Elektryczne Gitary, Vavamuffin, happysad, The Analogs, Carrantuohill, Shantel & Bucovina Club Orkestar, My Riot,  Gooral, Piotr Bukartyk, THePetebox, Luxtorpeda, Bethel, Plan, Poparzeni Kawą Trzy, występujący na scenie w towarzystwie Krakowskiej Orkiestry Staromiejskiej, Hope, Deriglasoff czy Eris Is My Homegirl. 

Scena Folkowa:  Tomas Kocko & Orchestr, Kwartet Yorgi, Mariusz Lubomski, Nocna Zmiana Bluesa, Marek Makaron Trio, Ja mmm chyba Ściebie, Lemko Tower, Back to the Ocean, Kasprzycki Band, Leszek Cichoński, Klezmafour, Carrantuohill, DUAN, Zgredybillies, Marcin Wyrostek, Papa Musta, Kabanos, Rust, Ludzie Mili, Marika & Spokoarmia.

Akademia Sztuk Przepięknych: Roman Paszke, Jacek Bożek, biskup Tadeusz Pieronek, Bogusław Wołoszański, Andrzej Strejlau, Krzysztof Hołowczyc, generał Sławomir Kałuziński i kapitan Tadeusz Wrona, generał Skrzypczak, Janina Parandowska.


19. Przystanek Woodstock, Kostrzyn nad Odrą
01.08 - 03.08.2013 r.
 
Duża Scena: Anthrax, Kaiser Chiefs, Enter Shikari, Ugly Kid Joe, Atari Teenage Riot, Danko Jones, Hunter, Farben Lehre, Emir Kusturica & No Smoking Orchestra, Third World, Mech, Gooral & Mazowsze, These Reigning Days, Leningrad, Soldiers of Jah Army, Kamil Bednarek, Big Cyc, Ja Mmm Chyba Ściebie, Death by Chocolate, Maria Peszek, Kiril Dzajkovski, Ga-Ga/Zielone Żabki i Carrantuohill,  Chassis, Clock Machine, Offensywa, The Toobes oraz AmetriA; na małej: Labirytm, Cała Góra Barwinków, Skowyt i Chemia. 

Ino Ros, Hoverla, Panke Shava, Ras Sean Mure, Czeremszyna, Teuta, Kal Band, Noezbiljni Pesimisti, Tabu, Molly Malone's, Megitza, Artur Andrus z zespołem, Carrantuohill + Salake, Daniel Gałązka z zespołem, Kozak System, Labirytm, Curcuma, Skowyt, Cała Góra Barwinków, Chemia, Big Fat Mama, Hope, Moskwa.

Akademia Sztuk Przepięknych: Krzysztof Skiba, Kabaret Limo, Roman Polko, Peter Jenner, Artur Andrus, Adam Boniecki, Kuba Wojewódzki,Grzegorz Miecugow. 

 

18. Przystanek Woodstock, Kostrzyn nad Odrą
31.07 - 2.08.2014 r.


  Duża Scena: T.Love i goście, The Bill, Protoje, Hatebreed, Budka Suflera, Skid Row, Volbeat, CARRANTUOHILL & ELEONOR MCEVOY (Polska, Irlandia), Lao Che, Acid Drinkers & goście, Skindred, Ky-Mani Marley (Jamajka, USA), SKA-P (Hiszpania), Kapela ze Wsi Warszawa & Mercedes Peón (Polska, Hiszpania), The Brew (Wielka Brytania),  Marika & Spokoarmia, Piersi, Jelonek i Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej, Coma, Accept (Niemcy), Manu Chao La Ventura (Francja), The BossHoss (Niemcy).
Scena Folkowa:  Know, Bubliczki, Gamberdellas, Wild Pig, Shamboo & Muniek, Bulbwires, Dr Misio, Ifi Ude, Trzynasta w samo południe, Enclose, Skubas, Łzy, Ania Rusowicz, Animal Music, Metka, Shirley Holmes, Mama Selita, Paula & Karol, Zmaza, The Sunpilots, The Sixpounder.

Akademia Sztuk Przepięknych: Agnieszka Holland, Bogusław Linda, Budka Suflera, Ks. Lemański, Magdalena Środa, Maria Czubaszek, Muhammad Yunus, Piotr Rogucki, Teatr 6. piętro, Włodek Pawlik, Zbigniew Brodka. 

Nocna Scena ASP: Kasia Kowalska, Włodek Pawlik Trio, Pink Freud ,sztuka "Bóg Mordu" w wykonaniu Teatru 6. piętro 


21. Przystanek Woodstock, Kostrzyn nad Odrą
30.07 - 1.08.2015 r.

 

Duża Scena: Black Label Society, Dream Theater, Shaggy, Congo Natty, Modestep, Flogging Molly, Within Temptation, Eluveitie, Shaka Ponk, (HED)P.E, Afro Celt Sound System, Furyon, Pull The Wire, Decapitated, Organek, Illusion, Ania Rusowicz i goście (Projekt Flower Power), Proletaryat, People Of The Haze, Voo Voo, Evol Walks, Black Radio, Coma, Trzynasta w Samo Południe. 

Mała Scena:  Domowe Melodie, Grubson, Mela Koteluk, Mrozu, Cannailles, Eminence, Scarecrow, Lipali, Jazzombie, Venflon, Roan, O.Torvald, Frontside, Big Day, Curly Heads, Kuba Płucisz i Goście, Paceshifters, The Chikitas,  Finnegan's Hell, czy Jamaram.  

Akademia Sztuk Przepięknych: dr Irena Eris, ks. Jan Kaczkowski, Rafał Sonik, Maria Rotkiel, Kasia Kowalska, Marcin Iwiński czy Aleksander Doba.

Nocna Scena ASP: Urszula, Julia Marcell i Marek Napiórkowski, sztuka "Central Park West" w wykonaniu Teatru 6. piętro 

 

22. Przystanek Woodstock, Kostrzyn nad Odrą
14.07 - 16.07.2016 r.

Duża Scena: Luxtorpeda, Omni Modo, Marcelina, Inner Circle, Vintage Trouble, Hey, The Hives, Molotov, The Snuff, Finnegans's Hell, The Rumjacks, The Dead Daisies, Decapitated, Lacuna Coil, Apocalyptica, Grubson & Sanepid Band, AArch A, Cochise, Kensington, Dragonforce, Bring Me The Horizon, Dilated Peoples, Tarja Turunen, Living Colour, Kabanos.  

Mała Scena: Sexbomba, CETI, Daybreak Embrace, Materia, Łzy, Romantycy Lekkich Obyczajów, Rocky Dawuni, Radio Slam, Tzn Xenna, Nine Treasures, Bod Omylu, Oberschlesien, Corruption, Enej, Łona, Webber & The Pimps, Hanza, SIQ, Denoi, Mike Love, Poparzeni Kawą Trzy, Chemia, Lion Shpeherd, Che Sudaka. 

Scena Viva Kultura: The Mugshots, Serso, Vespa, Konopians, Alicetea, Karcer, GAGA Zielone Żabki, Mate, Reszta Pokolenia, Srogo, Gorgonzolla, Scream Maker, Wiewiórka na Drzewie, Dubska, Molly Mallone's, Radio Bagdad, Projekt Trzciamajka (Zmaza, Bezjagh), Sedes, The Analogs, Farben Lehre (30-lecie zespołu), Maja Lumasepio, Sachiel, Radical Soul Ammunition, Fifidroki, Majestic, Nocny Kochanek, Pull the Wire. 

Akademia Sztuk Przepięknych: s. Małgorzata Chmielewska, Jerzy Stuhr, Janina Ochojska, dr Adam Bodnar, Michał Wawrzyniak, Zbigniew Buczkowski, Tomek Michniewicz, twórcy filmu "Ostatnia rodzina" (A. Seweryn, D. Ogrodnik, A. Konieczna, J. P. Matuszyński, L. Bodzak), Maciej Stuhr, Karolina Korwin-Piotrowska, aktorzy sztuki "Przekręt (nie)doskonały" (J. Moro, D. Nowakowska, M. Dejmek, R. Cieszyński, J. Kopczyński, B. Kalus).

Nocna Scena ASP: Stand-up Time (Wiolka Walaszczyk, Łukasz Lotek Lodkowski, Rafał Pacześ, Jacek Stramik Karol Modzelewski, Jacek Noch, Mariusz Kałamaga), Piotr Rogucki, Tie Break, Skubas, Teatr Capitol - Przekręt (nie)doskonały

ZOBACZ TEŻ