Dojazdy

Przyjedź bezpiecznie na Przystanek Woodstock

 

Jednym z wymogów, które zostały nam przekazane w ubiegłym roku ze strony służb zabezpieczenia Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, było uniemożliwienie parkowania pojazdów na części pola namiotowego. Powodem takiej decyzji była troska o bezpieczeństwo uczestników festiwalu. W związku z tym i w tym roku główna część pola namiotowego zostanie zamknięta dla ruchu już w sobotę przed Festiwalem i nie będzie możliwości wjazdu na nią, a także przez cały czas trwania Festiwalu parkowania w tym obszarze. Kierowcy pojazdów, które zaparkują tam wcześniej, będą proszeni o przestawienie ich na parkingi dookoła miasta lub na teren "Pola Malinowskiego" (aż do jego zapełnienia).

 

W czasie Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą funkcjonuje zmieniona organizacja ruchu. W mieście i okolicach Przystanku znajdują się parkingi organizowane przez miasto (inicjatywy osób prywatnych zgłoszone do urzędu miasta). Te, które leżą najbliżej Festiwalu do tej pory kosztowały 15 zł za dobę. Płacicie tylko za samochód! Nie płacicie za osoby, namioty czy za przejazd przez niego. Wszystkie inne parkingi organizowane są na dziko i jeśli macie wątpliwości co do ich legalności - macie prawo zadzwonić na Policję. Zalecamy wam korzystanie z oznaczonych dróg. Parkowanie na drogach leśnych a w szczególności ich blokowanie może się wiązać z odholowaniem pojazdu a w skrajnym przypadku uszkodzeniem, jeżeli pojazd stoi na drodze przeciwpożarowej 

 

Jak do nas przyjechać?
Bank Podrózy

Bank Podróży jest już tradycją Woodstockowiczów, którzy chcą wspólnie przyjechać na Najpiękniejszy Festiwal Świata.  Co roku duże grono woodstockowych gości wybiera wspólne podróżowanie na Przystanek Woodstock kontaktując się właśnie przez naszą stronę. Dodaj swoje ogłoszenie do Banku Podróży!

 

BlaBlaCar

BlaBlaCar to możliwość oferowania przejazdów oraz korzystania z wolnych miejsc w samochodach osób, które podróżują w tym samym kierunku, co Ty! Wchodząc na stronę http://blbl.cr/jak_dojechac_na_Woodstock możesz znaleźć kogoś, kto planuje wyjazd na Przystanek Woodstock i szuka pasażerów do zabrania. Jeśli sam jesteś kierowcą, możesz zaoferować miejsca w swoim aucie: http://blbl.cr/dodaj_przejazd_na_Woodstock.  Wspólna podróż z ludźmi, którzy kochają muzykę i woodstockowy klimat, tak samo jak Ty, to idealny początek i koniec festiwalu!

 
Pociąg

Woodstockowe pociągi w ubiegłym roku zatrzymywały się w ponad 140 miejscowościach. Do Kostrzyna nad Odrą można było dostać się zarówno z największych polskich miast, jak również z wielu mniejszych miejscowości. Gości z Niemiec zachęcaliśmy do skorzystania z usług przewoźnika NEB, który zapewnia wygodne połączenie Berlina z Kostrzynem. 

 

Samochód
Z Wrocławia: droga A4, E40 i B112 (w Niemczech)
Z Warszawy: droga E30 (A2),
Z Krakowa: E40, A4, E36 i B112 (w Niemczech)
Z Poznania: E30 (A2)
Z Gdańska: trasa nr 22
 
I w tym roku nie ma możliwości wjazdu samochodem na wyznaczone części pola namiotowe, a kierowcy pojazdów, które zaparkowały tam wcześniej, będą proszeni o przestawienie ich na parkingi. Wjazd będzie dopuszczony jedynie na teren "Pola Malinowskiego" oraz na parkingi zorganizowane wokół Przystanku Woodstock. 
 
Autobus

Do Kostrzyna dojeżdżają bezpośrednio autobusy z Myśliborza, Słubic, Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego oraz Dębna.

 

 

Samolot
Najbliższe lotniska to: 
Zielona Góra/Babimost
Berlin Schönefeld lub Tegel
Szczecin Goleniów - Port lotniczy im. NSZZ "Solidarność"
Poznań Ławica - Port lotniczy im. Henryka Wieniawskiego
 
 
ZOBACZ TEŻ