Dojazdy

Przyjeżdżajcie bezpiecznie

 

W czasie Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą funkcjonuje zmieniona organizacja ruchu. Wjazd na część pola podczas ubiegłorocznego Festiwalu był niemożliwy w sobotę przed Festiwalem. Później można było wjeżdżać jedynie na tzw. "Pole Malinowskiego i na parkingi zorganizowane wokół Przystanku Woodstock. Jednym z wymogów, które zostały nam przekazane w ubiegłym roku ze strony służb zabezpieczenia Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, było uniemożliwienie parkowania pojazdów na części pola namiotowego. Powodem takiej decyzji była troska o bezpieczeństwo uczestników festiwalu. W związku z tym nie było możliwości wjazdu samochodem na wyznaczone części pola namiotowe, a kierowcy pojazdów, które zaparkują tam wcześniej, byli proszeni o przestawienie ich na parkingi lub na teren "Pola Malinowskiego". Jak będzie w tym roku? Damy Wam znać jak najszybciej będziemy mogli. 

 

W mieście i okolicach Przystanku znajdowały się parki organizowane przez miasto lub zgłoszone do urzędu miasta. Te, które leżą najbliżej Festiwalu do tej pory kosztowały 15 zł za dobę. Płacicie tylko za samochód! Nie płacicie za osoby, namioty czy za przejazd przez niego. Wszystkie inne parkingi organizowane są na dziko i jeśli macie wątpliwości co do ich legalności - macie prawo zadzwonić na Policję. Zalecamy Wam korzystanie z oznaczonych dróg. Korzystanie z leśnych, nieoznaczonych ścieżek grozi tym, że możecie natknąć się na dziki, nielegalny parking.  

 

 

 

Na Przystanek Woodstock możecie przyjechać

pociągiem | samochodem | autobusem | samolotem 

 

 

 

  

 

Na Przystanek Woodstock nie warto jechać samemu i dlatego co roku przygotowujemy dla Was dwie ciekawe podróżnicze propozycje: Bank Podróży i Wspólne Przejazdy z BlaBlaCar.pl. Jak dojechać na Przystanek Woodstock? Sprawdźcie! Bank Podróży 

Bank Podróży jest już tradycją Woodstockowiczów, którzy chcą wspólnie przyjechać na Najpiękniejszy Festiwal Świata.  Co roku duże grono woodstockowych gości wybiera wspólne podróżowanie na Przystanek Woodstock kontaktując się właśnie przez naszą stronę. Już wkrótce startujemy! BlaBlaCar 

Wspólne Przejazdy z BlaBlaCar to innymi słowy ridesharing, czyli oferowanie przejazdów i korzystanie z wolnych miejsc w samochodach osób, które podróżują w tę samą stronę, co Ty!

Wchodząc na stronę http://blbl.cr/jak_dojechac_na_Woodstock możesz znaleźć kogoś, kto planuje wyjazd na Przystanek Woodstock i szuka pasażerów do zabrania. Jeśli sam jesteś kierowcą, możesz też zaoferować miejsca w swoim aucie: http://blbl.cr/dodaj_przejazd_na_Woodstock. Zachęcamy do skorzystania z poniższych widgetów - mini wyszukiwarek. Wspólna podróż z ludźmi, którzy kochają muzykę i Woodstockowy klimat tak samo, jak Ty, to idealny początek festiwalu! 

Pociągiem 


Woodstockowe pociągi w ubiegłym roku zatrzymywały się w ponad 140 miejscowościach. Do Kostrzyna nad Odrą można było dostać się zarówno z największych polskich miast, jak również z wielu mniejszych miejscowości. Gości z Niemiec zachęcaliśmy do skorzystania z usług przewoźnika NEB, który zapewnia wygodne połączenie Berlina z Kostrzynem
Samochodem

Z Wrocławia: droga A4, E40 i B112 (w Niemczech)
Z Warszawy: droga E30 (A2),
Z Krakowa: E40, A4, E36 i B112 (w Niemczech)
Z Poznania: E30 (A2)
Z Gdańska: trasa nr 22

 
Uwaga! Jednym z wymogów, które zostały nam przekazane w ubiegłym roku ze strony służb zabezpieczenia Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, było uniemożliwienie wjazdu pojazdów na teren znacznej części pola namiotowego 22. Przystanku Woodstock. Powodem takiej decyzji była troska o bezpieczeństwo uczestników festiwalu.


W związku z tym nie było możliwości wjazdu samochodem na wyznaczone części pola namiotowe, a kierowcy pojazdów, które zaparkowały tam wcześniej, byli proszeni o przestawienie ich na parkingi. Wjazd był dopuszczony jedynie na teren "Pola Malinowskiego" oraz na parkingi zorganizowane wokół Przystanku Woodstock. 
 

 

Autobusem


Do Kostrzyna dojeżdżają bezpośrednio autobusy z Myśliborza, Słubic, Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego oraz Dębna.
Samolotem


Najbliższe lotniska to: 
Zielona Góra/Babimost
Berlin Schönefeld lub Tegel
Szczecin Goleniów - Port lotniczy im. NSZZ "Solidarność"
Poznań Ławica - Port lotniczy im. Henryka Wieniawskiego
 
 
 
ZOBACZ TEŻ