Dojazdy

Przyjeżdżajcie bezpiecznie

W czasie Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą funkcjonuje zmieniona organizacja ruchu. Wjazd na część pola będzie niemożliwy od 9 lipca. Po 9 lipca będzie można wjeżdżać jedynie na tzw. "Pole Malinowskiego i na parkingi zorganizowane wokół Przystanku Woodstock. Jednym z wymogów, które zostały nam przekazane w tym roku ze strony służb zabezpieczenia Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, jest uniemożliwienie parkowania pojazdów na części pola namiotowego. Powodem takiej decyzji jest troska o bezpieczeństwo uczestników festiwalu. W związku z tym nie będzie możliwości wjazdu samochodem na wyznaczone części pola namiotowe, a kierowcy pojazdów, które zaparkują tam wcześniej, będą proszeni o przestawienie ich na parkingi lub na teren "Pola Malinowskiego". 

 

Poniżej znajdziecie parkingi organizowane przez miasto lub zgłoszone do urzędu miasta. Te, które leżą najbliżej Festiwalu kosztują 15 zł za dobę. Płacicie tylko za samochód! Nie płacicie za osoby, namioty czy za przejazd przez niego. Wszystkie inne parkingi organizowane są na dziko i jeśli macie wątpliwości co do ich legalności - macie prawo zadzwonić na Policję. Parkingi organizowane przez miasto będą działać od 11 do 17 lipca.  Zalecamy Wam korzystanie z oznaczonych dróg. Korzystanie z leśnych, nieoznaczonych ścieżek grozi tym, że możecie natknąć się na dziki, nielegalny parking.  

 

 

Przeczytaj apel Jurka Owsiaka do Woodstockowiczów
 

Zobacz plan zmienionej organizacji ruchu w Kostrzynie 

Informacje na temat zmienionej organizacji ruchu w Kostrzynie 


  

 

W tym roku transport na festiwal zapewnia po raz kolejny zapewnia też Allegro. Pomarańczowe Allegro Busy będą za darmo będą przewozić uczestników festiwalu. Warunek jest jeden – udział w największym w Polsce badaniu rowerzystów, które przeprowadza Fundacja Allegro All For Planet. Wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań a bilet na przejazd będzie Twój. Allegro Bus będzie czekać na woodstockowiczów przy ulicy Dworcowej, a ostatni przystanek znajdować się będzie przy ulicy Milenijnej w pobliżu pola festiwalowego. Zobacz mapę kursowania. 

 

 

Na Przystanek Woodstock możecie przyjechać

pociągiem | samochodem | autobusem | samolotem 

 

 
 
 

 

 

Na Przystanek Woodstock nie warto jechać samemu i dlatego co roku przygotowujemy dla Was dwie ciekawe podróżnicze propozycje: Bank Podróży i Wspólne Przejazdy z BlaBlaCar.pl. Jak dojechać na Przystanek Woodstock? Sprawdźcie! Bank Podróży 

Bank Podróży jest już tradycją Woodstockowiczów, którzy chcą wspólnie przyjechać na Najpiękniejszy Festiwal Świata. Na naszych  Co roku duże grono woodstockowych gości wybiera wspólne podróżowanie na Przystanek Woodstock kontaktując się właśnie przez naszą stronę. Dodaj ogłoszenie! BlaBlaCar 

Wspólne Przejazdy z BlaBlaCar to innymi słowy ridesharing, czyli oferowanie przejazdów i korzystanie z wolnych miejsc w samochodach osób, które podróżują w tę samą stronę, co Ty!

Wchodząc na stronę http://blbl.cr/jak_dojechac_na_Woodstock możesz znaleźć kogoś, kto planuje wyjazd na Przystanek Woodstock i szuka pasażerów do zabrania. Jeśli sam jesteś kierowcą, możesz też zaoferować miejsca w swoim aucie: http://blbl.cr/dodaj_przejazd_na_Woodstock. Zachęcamy do skorzystania z poniższych widgetów - mini wyszukiwarek. Wspólna podróż z ludźmi, którzy kochają muzykę i Woodstockowy klimat tak samo, jak Ty, to idealny początek festiwalu!
  


  

Pociągiem 


Woodstockowe pociągi zatrzymają się w ponad 140 miejscowościach. Do Kostrzyna nad Odrą będzie można dostać się zarówno z największych polskich miast, jak również z wielu mniejszych miejscowości. Gości z Niemiec zachęcamy do skorzystania z usług przewoźnika NEB, który zapewnia wygodne połączenie Berlina z KostrzynemDekalog podróżnika

 

Poradnik woodstockowicza część 1: Dojazd

- Kup bilet jak najwcześniej – unikniesz kolejki. Gdziekolwiek byś nie był, bilet możesz kupić przez internet na www.biletyregionalne.pl – tak jest najszybciej i najtaniej. Biletu z internetu nie musisz drukować – wystarczy, że pokażesz go na urządzeniu mobilnym. Pamiętaj, że bilet kupiony przez internet jest ważny wyłącznie ze wskazanym przy zakupie dokumentem tożsamości. Jednoczesny zakup przez internet biletu do i z Kostrzyna to spora oszczędność! Bilety sprzedawane będą również w kasach, ale po co stresować się tuż przed odjazdem? :) Na bilety z kasy nie obowiązuje promocja.

- Na większości dworców bilety będą kontrolowane już przy wejściu na peron, zatem bilety (a jeśli korzystasz z ulgi szkolnej lub studenckiej, to legitymację też) warto mieć schowane w łatwo dostępnym miejscu. Pamiętaj, aby legitymacja uprawniająca do ulgi była aktualna. Legitymacja szkolna dodatkowo musi mieć wpisany przez wystawcę Twój numer PESEL - inaczej jest nieważna!

- Zwróć uwagę z którego dworca w Twoim mieście odjeżdżają pociągi woodstockowe - ze względów logistycznych w wielu miejscowościach nie będą to główne stacje, ale np.: Wrocław Nadodrze, Kraków Płaszów, Warszawa Gdańska, Opole Wschodnie i Częstochowa Stradom.

- Po wejściu do pociągu od razu umieść bagaże na półkach lub pod siedzeniem. Nie stawiaj ich na podłodze ani w przejściu – zajmują miejsce i przeszkadzają innym woodstockowiczom, którzy też chcą wsiąść do tego pociągu. Może to sporo opóźnić odjazd.

- Dbaj w podróży o siebie i innych. Nie wychylaj się, nie otwieraj drzwi podczas jazdy, nie pal w pociągu – to niebezpieczne! Nie bój się zwrócić uwagi innym – możesz oszczędzić kłopotów i im, i pozostałym pasażerom.

- Jeśli widzisz w podróży coś niebezpiecznego lub ktoś potrzebuje pomocy – poinformuj obsługę pociągu. Wszelkie naruszenia porządku zgłaszaj na numer alarmowy Straży Ochrony Kolei: 22 474 00 00.

- Hamulec bezpieczeństwa służy tylko do sytuacji wypadkowych – użycie hamulca to dla wszystkich długi postój techniczny, a dla sprawcy kara 600 zł. Nie bój się zwrócić uwagi innym – każdy chce dotrzeć do celu o czasie, bez niepotrzebnych opóźnień.

- Ten pociąg codziennie wozi setki ludzi – prosimy, dbaj o niego podczas podróży! Nie bój się zwrócić uwagi innym – nie dawajmy argumentów przeciwnikom Przystanku Woodstock.

 

Poradnik woodstockowicza część 2: Powrót

- Kup bilet jak najwcześniej – unikniesz kolejki. Nawet będąc na polu woodstockowym, możesz kupić bilet przez internet na www.biletyregionalne.pl – płacisz kartą lub za pomocą szybkich płatności internetowych. Biletu z internetu nie musisz drukować – wystarczy, że pokażesz go na urządzeniu mobilnym, ale pamiętaj o okazaniu dokumentu tożsamości wpisanego przy zakupie. Bilety sprzedawane będą również w dodatkowych kasach ustawionych na polu woodstockowym i przed dworcem - ale jeśli wszyscy, podobnie jak Ty, zostawią zakup biletu na ostatnią chwilę, to może być tłoczno...

- Podczas wyjazdów, ze względów bezpieczeństwa, na dworcu będzie obowiązywała specjalna organizacja ruchu pasażerów. Budynek dworca i perony będą odgrodzone. Po zapowiedzi megafonowej wpuszczane będą wyłącznie osoby, które mają bilety na najbliższy pociąg - inaczej byłoby zbyt tłoczno. Do pociągu bez biletu nie wejdziesz.

- Konduktorzy w pociągach wyjeżdżających z Kostrzyna nie sprzedają biletów, a jedynie je kontrolują, zatem bilet trzeba mieć przed wejściem na pokład.

- Słuchaj zapowiedzi przez megafony i patrz na wielki telebim. Słuchaj i wykonuj polecenia Pokojowego Patrolu.

- Większość pociągów odjeżdża z dolnej części stacji - wejścia NA LEWO OD DWORCA. Tylko pociągi do Berlina oraz do Krzyża przez Gorzów Wlkp. odjeżdżają z górnej części stacji – wejście NA PRAWO OD DWORCA.

- Przyjdź na pociąg nie wcześniej niż 1 godzinę i nie później niż 40 min przed odjazdem – miejsca przed dworcem jest niewiele, nie blokuj go tym, którzy właśnie odjeżdżają. Pamiętaj o zabraniu wody na drogę!

- Zdejmij plecak i trzymaj go przed sobą w kolejce do bramki. Przygotuj bilet do sprawdzenia przed podejściem do kontroli na bramce. Bilet internetowy ważny jest tylko ze wskazanym na nim dokumentem tożsamości. Do pociągu bez biletu nie wejdziesz.

- Jeśli temperatura w dniu wyjazdu będzie wysoka, przed dworcem zostaną ustawione kurtyny wodne, aby można się było ochłodzić.

- Po wejściu do pociągu od razu umieść bagaże na półkach lub pod siedzeniem. Nie stawiaj ich na podłodze ani w przejściu – zajmują miejsce i przeszkadzają innym woodstockowiczom, którzy też chcą wsiąść do tego pociągu. Może to sporo opóźnić odjazd.

- Ten pociąg codziennie wozi setki ludzi – prosimy, dbaj o niego podczas podróży! Nie bój się zwrócić uwagi innym – nie dawajmy argumentów przeciwnikom Przystanku Woodstock.

 Samochodem

Z Wrocławia: droga A4, E40 i B112 (w Niemczech)

Z Warszawy: droga E30 (A2),

Z Krakowa: E40, A4, E36 i B112 (w Niemczech)

Z Poznania: E30 (A2)

Z Gdańska: trasa nr 22
 
Uwaga! Jednym z wymogów, które zostały nam przekazane w tym roku ze strony służb zabezpieczenia Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, jest uniemożliwienie wjazdu pojazdów na teren znacznej części pola namiotowego 22. Przystanku Woodstock. Powodem takiej decyzji jest troska o bezpieczeństwo uczestników festiwalu.

W związku z tym nie będzie możliwości wjazdu samochodem na wyznaczone części pola namiotowe, a kierowcy pojazdów, które zaparkują tam wcześniej, będą proszeni o przestawienie ich na parkingi. Wjazd będzie dopuszczony jedynie na teren "Pola Malinowskiego" oraz na parkingi zorganizowane wokół Przystanku Woodstock. Tegoroczną mapkę z zaznaczonymi strefami opublikujemy w drugiej połowie maja.

 
  

Autobusem


Do Kostrzyna dojeżdżają bezpośrednio autobusy z Myśliborza, Słubic, Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego oraz Dębna.
Samolotem


Najbliższe lotniska to: 
Zielona Góra/Babimost
Berlin Schönefeld lub Tegel
Szczecin Goleniów - Port lotniczy im. NSZZ "Solidarność"
Poznań Ławica - Port lotniczy im. Henryka Wieniawskiego
ZOBACZ TEŻ