Aktualności

Znów będziecie mogli wziąć udział w Frikolekcjach!

2016-05-30 14:51:08

Ekipa T.Burton zaprasza na Frikolekcje - czyli woodstockowe lekcje gry na gitarze za free! Jeśli przyjedziesz na 22. Przystanek Woodstock bez gitary - też będziesz mógł wziąć udział, bo przyjedziemy z 25 gitarami T.Burton!

Terminy Frikolekcji:
 
  • Środa, 13 lipca, 10:00 - 16:00
  • Czwartek, 14 lipca, 10:00 - 16:00
  • Piątek, 15 lipca, 10:00 - 16:00
  • Sobota, 16 lipca, 10:00 - 16:00

 


Frikolekcje będą prowadzili czterej gitarzyści biegli w fingerstyle, lecz na Frikolekcjach mamy w planach także wyjście poza ramy tej techniki.

Mateusz Rychły, specjalista od amerykańskiej muzyki folk zajmie się tym co tygrysy lubią najbardziej - bluesem i improwizacją. Jeśli jeszcze tego nie próbowałaś to na jego lekcji na pewno zagrasz swoją pierwszą solówkę!

 
 


Michał Sieniawski, gitarzysta wierny stylowi fingerstyle skupi się na tym co dla gitarzystów najważniejsze, a zarazem najtrudniejsze, czyli na rytmie. Czasami zamiast grać na gitarach będziecie tylko klaskali lub wystukiwali rytm.

Przemysław Śledź SLEDZIUHA, wszechstronny gitarzysta znany z powalającej "nadwyżki techniki" nauczy jak grać DOBRZE (!) akompaniament do piosenek. SLEDZIUHA, znający wszystkie piosenki świata, gwarantuje dobrą wspólną zabawę w przerwach między lekcjami.

 


Wojtek Więckowski, zaczynał od fingerstyle, grywał z Amerykanami standardy folka i rocka a teraz gra muzykę improwizowaną. Umie wszystko a ciebie chciałby nauczyć posługiwać się rurką slide. Co ty na to?

 


Wymagana jest znajomość podstaw gry na gitarze. Z zapisami na warsztaty startujemy w środę (29 lipca) o 10:00, lekcje zaczynają się codziennie o 11:00, 13:00 i 15:00.

Zapraszamy również osoby nie mające jeszcze nigdy z gitarą do czynienia. Będzie okazja spróbować zagrać pod kierunkiem jednego z naszych mistrzów swoją pierwszą w życiu piosenkę. 

W przerwach między lekcjami każdy kto będzie chciał może pograć sobie na gitarze. Zachęcamy także do tego, żeby stanąć przed kamerą i nagrać swoją muzykę. Klipy z nagraniami publikujemy już od lat na naszym kanale YouTube. Obejrzyj jedno z zeszłorocznych nagrań:

 


Zapraszamy na nagrania solistów, duety, a także bardziej liczne zespoły. Warunek - gotowość do zagrania unplugged. Wokalistki i wokaliści oraz osoby grające na innych instrumentach niż gitary - będą bardzo mile widziani!

(amm)

 

 
POKAŻ PODOBNE
2017-04-24 10:27:43

Roan i Da Shu na Małej Scenie

Roan jest z nami od początku. W 1992 r. wraz z zespołem Zdrowa Woda rozpoczynał pierwszy koncert WOŚP. W 2017 roku na Przystanku Woodstock wystąpi wspólnie z chińskim muzykiem Da Shu.

2017-04-30 20:16:38

Muzyka Podwyższonego Ryzyka - Sylwester

Opowiem o historii, w której mnóstwo super zbiegów okoliczności stworzyło jedną z piękniejszych historii wspólnych zabaw w zimową noc nowego roku. Będzie też o tym, jak pozbyć się jakania.

2017-05-15 10:31:00

Pierwszy dzień sceny Viva Kultura

Scena Viva Kultura zaczyna granie już w środę! Jak co roku muzyka, którą znajdziecie w namiocie Viva Kultura będzie bardzo różnorodna, ale na pewno przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom surowych rockowych brzmień.

ZOBACZ TEŻ