Aktualności

Znamy już zwycięzców czeskich Eliminacji!

2016-04-09 17:46:27

Praga była dziś miejscem pierwszych woodstockowych Eliminacji poza granicami Polski! Jurorzy wybierali spośród zespołów z Czech i Słowacji, a my przed chwilą poznaliśmy wyniki! 

Na Drugiej Scenie 22. Przystanku Woodstock wystąpią: Bod Omylu ze Słowacji i Denoi z Czech!

 

Ogłoszenie wyników czeskich Eliminacji, fot. Aleksandra Roczek


Jurek Owsiak ogłasza zwycięzców dzisiejszego koncertu, fot. Aleksandra Rutkowska


W szranki stanęło siedem kapel z Czech i Słowacji: Snap Call, Ancient Desire, Eponine, Denoi, Barbar Punk, Anacreon oraz Bad Omylu, wyłonionych w czasie pierwszego etapu czeskich Eliminacji. Jury w składzie: Jurek Owsiak (prezes zarządu Fundacji WOŚP), Andrzej Puczyński (prezes ZPAV, Izabelin Studio), Tomasz Kasprzyk "Kasprol" (dziennikarz muzyczny Antyradia), Piotr Chancewicz "Dziki" (producent muzyczny, muzyk) oraz Krzysztof Dobies "Milkee" (rzecznik prasowy Przystanku Woodstock) nie miało łatwego zadania. Kapele świetnie przygotowały się do występu w klubie Futurum - były pokazy pirotechniczne i inne efekty specjalne, specjalne stroje, rytmiczne gitary i zawodowe wokale, do tego publiczność, która żywo reagowała na to, co działo się na scenie! O dobrą zabawę zadbali też goście specjalni - The Paranoid ze Słowacji i polska kapela metalowa Corruption.
 
Po raz pierwszy jesteśmy z naszymi Eliminacjami poza granicami Polski, po raz pierwszy jesteśmy w czeskiej Pradze i to jest zdecydowanie ruch w dobrą stronę – mówi Jurek Owsiak, twórca festiwalu Przystanek Woodstock. O naszym festiwalu zrobiło się głośno w całej Europie w momencie docenienia go przez światową branżę muzyczną na konferencji w Los Angeles. Na nasze Eliminacje co roku zgłasza się coraz więcej zespołów muzycznych z całego świata. Tylko w tym roku było ich ponad sto! Cieszymy się bardzo, że po raz pierwszy udało nam się wyjść z woodstockowymi Eliminacjami poza granice Polski i mamy nadzieję, że to dopiero początek!

Współorganizatorem czeskiego koncertu Eliminacji do 22. Przystanku Woodstock jest agencja N.S.E.F., która stworzyła portal MusicMap.TV - jedno z wiodących w Europie Środkowej mediów tematycznie poświęconych muzyce rockowej.

- Wielkie ukłony i podziękowania należą się wszystkim, którzy pracowali przy tym koncercie - mówi Krzysztof Dobies, członek Jury i rzecznik prasowy Przystanku Woodstock. Cała ekipa MusicMap, cały zespół klubu Futurum, ale też nasza orkiestra ekipa - wszyscy spisali się na medal! Dzisiejszy koncert był historycznym momentem i na pewno będzie to mocny punkt odniesienia w przyszłych zmaganiach z zagranicznymi Eliminacjami do Najpiękniejszego Festiwalu Świata. 

Eliminacje w Pradze już za nami, ale pamięajcie, że za tydzień widzimy się w klubie "Stary Klasztor" we Wrocławiu na pierwszym półfinale polskich Eliminacji! Przed nami także koncerty w Łodzi i Gdańsku oraz Finał Eliminacji w Poznaniu. Liczymy na Was!

P.S. Galerię zdjęć z dzisiejszego koncertu w Pradze możecie obejrzeć na stronie Eliminacji na Facebooku

(Ola)

 

Zespół Bod Omylu, fot. Aleksandra RutkowskaZespół Denoi, fot. Jan Wroński
 
POKAŻ PODOBNE
2017-01-30 20:39:00

The Qemists na Przystanku Woodstock!

To muzyka którą trzeba usłyszeć, zobaczyć i poczuć, bo to co tworzy ten brytyjski zespół wymyka się jakimkolwiek definicjom. Po raz drugi na Przystanku Woodstock zobaczymy genialnych The Qemists!

2017-01-23 09:46:43

Złoty Bączek 2017 - notowanie 13

Po krótkiej finałowej przerwie mamy dla Was kolejne - już trzynaste notowanie Złotego Bączka. Sprawdźcie, komu tym razem dopisało szczęście, a kto jeszcze musi zawalczyć, żeby bezpiecznie przejść do następnego etapu, który coraz bliżej!

2017-01-30 20:07:19

Nothing But Thieves na Woodstocku!

Dziś mamy dla was prawdziwą festiwalową petardę - jeden wieczór, a ogłaszamy muzycznych gości festiwalu. W swojej audycji "Zaraz Będzie Ciemno" Jurek odsłonił kolejne asy w naszej woodstockowej talii - pierwszy z nich to młodzi, utalentowani muzycy z Wysp Brytyjskich!

ZOBACZ TEŻ