Aktualności

Woodstockowy turniej piłkarski 'Wykopmy rasizm ze stadionów'

2016-06-03 11:35:13

Podczas 22. Przystanku Woodstock Stowarzyszenie "Nigdy więcej" zorganizuje turniej piłkarski pod hasłem „Wykopmy Rasizm ze Stadionów” czyli Antyrasistowskie Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej. W działającym przez cały Przystanek Woodstock punkcie informacyjnym planują dystrybucję antyrasistowskich materiałów edukacyjnych, warsztaty antyrasistowskie i spotkania z zespołami.
 
Turniej piłkarski
 
Do udziału w turnieju piłkarskim pod hasłem „Wykopmy Rasizm ze Stadionów” zapraszają zawodników, kibiców i wszystkich Woodstockowiczów!

Mistrzowstwa odbywać się będą na polu festiwalowym (w okolicach Dużej Sceny lub w tzw. strefie sportowej) od 14 do 15 lipca 2016 roku (w godz. od 11:00 do 16:00). Wezmą w nich udział drużyny 5-osobowe (4 zawodników + bramkarz, a drużyny z rezerwowymi mogą liczyć max. 8 osób).

Celem turnieju jest upowszechnianie wśród kibiców postaw antyrasistowskich i promocja tolerancji na arenach sportowych w całej Polsce! Ważna jest dla nas przede wszystkim dobra atmosfera fair play, a nie rywalizacja! Współorganizatorem turnieju jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą.

 
Jak zgłosić drużynę?
 
  • Tylko osobiście, w środę (13 lipca) w godzinach 19:00 - 20:00 na stoisku Stowarzyszenia "Nigdy więcej" (na terenie organizacji pozarządowych na wzgórzu ASP).
  • Drużynę może zgłosić jedna osoba (Przedstawiciel).
  • Zgłaszając się podajcie: nazwę drużyny, imię i nazwisko kapitana oraz pozostałych zawodników, numer telefonu kontaktowego (pod którym będzie dostępny kapitan przed i w trakcie Turnieju), adres e-mail i kolor koszulek, w których będziecie grać. 
 
Liczba drużyn jest ograniczona (12) więc kto pierwszy, ten lepszy! Wielki Finał Turnieju odbędzie się w piątek (15 lipca) o godzinie 14.00.

Śledźcie uważnie profil na Facebooku:  www.facebook.com/respect.diversity.

WAŻNE! Prosimy pamiętajcie o zabraniu ze sobą sportowego obuwia. Konieczne są także jednolite koszulki. Do udziału w Turnieju zapraszamy także dziewczyny.

Jeżeli nie masz drużyny, a chciałbyś pomóc w organizacji turnieju (sędziując, robiąc zdjęcia, wytyczając boisko, rozdając antyrasistowskie materiały informacyjne itp.), napisz maila na: [email protected]. Każda pomoc mile widziana!
 
Warsztaty:

Dodatkowo w ramach Akademii Sztuk Przepięknych Stowarzyszenie zorganizuje specjalne Antyrasistowskie Warsztaty, które będą się odbywać codziennie (od czwartku do soboty). Każdy warsztat potrwa ok. 45 minut. 
 
Harmonogram:

- godz. 13.00: „Zostań wolontariuszem 'Nigdy więcej'” - Omówienie specyfiki pracy wolontariusza Stowarzyszenia, przedstawienie możliwości włączenia się w działania mające na celu przeciwdziałanie rasizmowi i nietolerancji oraz promujące wielokulturowość w Polsce.

- godz. 16.00: „Wykopmy Rasizm ze Stadionów'” - Zapoznanie uczestników z ideą kampanii, jej celami i sposobami ich realizacji.
 
Goście:

Stowarzyszenie "Nigdy więcej" zaprasza na spotkania z artystami oraz z zespołami występującymi na Przystanku Woodstock, którzy  wspierają kampanię „Muzyka Przeciwko Rasizmowi”.

Spotkania odbędą się w namiocie Stowarzyszenia „Nigdy więcej” na ASP w dniach: 14 - 15 lipca w godz. od 14:00 do 16:00.

(amm)

POKAŻ PODOBNE
2017-02-20 12:46:27

Złoty Bączek 2017 - notowanie 17

Jeśli jeszcze nie zagłosowaliście w naszym plebiscycie Złotego Bączka - czas to zrobić. Wkótce rozpoczynamy II etap, do którego przejdzie tylko część zespołów z największą ilością głosów. Zagwarantuj swoim ulubieńcom bezpieczne miejsce w naszych woodstockowym muzycznych zmaganiach.

2017-01-14 10:55:36

Muzycy dla WOŚP!

Już jutro 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! W niedzielę 15 stycznia ludzie z całego świata pokażą, jak silna jest w nich chęć czynienia dobra. A jak orkiestra – to i o muzykach słów kilka.

2017-02-10 11:20:32

Do poniedziałku możecie wysyłać płyty na Eliminacje!

Już tylko do poniedziałku możecie wysłać do nas płytę i zgłosić się na Eliminacje do 23. Przystanku Woodstock!

ZOBACZ TEŻ