Aktualności

Tradycyjnie na ASP zagości Wioska Policyjna

2017-06-16 10:47:46

Działania Profilaktyczne pn. „Wioska Policyjna 2017”  to przedsięwzięcie realizowane w trakcie 23. Przystanku Woodstock pod hasłem „Kręci mnie BEZPIECZEŃSTWO”.  W ramach Działań przygotowany zostanie „Sektor INFORMACYJNY” oraz Sektor „Profilaktyka i TY”.

W „Sektorze INFORMACYJNYM” udzielana będzie informacja na temat zjawisk patologicznych tj. handel ludźmi, przemoc  i cyberprzemoc oraz alkoholizm, narkomania, demoralizacja nieletnich. Na potrzeby Działań uruchomiony zostanie punkt promocyjny niemieckiej Policji Landu Brandenburgi i stoisko Pełnomocnika Komendanta Wojewódzkiego Policji ds. Ochrony Praw Człowieka. Na prośbę woodstockowiczów będą prowadzone badania trzeźwości.

 

W „Wiosce Policyjnej” przeprowadzone zostaną również konkurs:  na hasło dot. przeciwdziałania przemocy oraz konkurs na plakat dot. przeciwdziałania przemocy rówieśniczej i konkurs graffiti
dot. bezpieczeństwa na Woodstocku pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

 

Ponadto Woodstockowicze wypowiedzą się anonimowo  w ankiecie na temat bezpieczeństwa na Przystanku Woodstock, uzależnieniach i oferty „Wioski Policyjnej 2017”.    

 

W drugim sektorze „Profilaktyka i TY” ekspert Tarnowskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Wsparcia Ofiar Przemocy przeprowadzi dla uczestników Festiwalu warsztaty z kontroli złości i efektywnej komunikacji dla młodych osób eksperymentujących z alkoholem pn. „TRZEŹWE EMOCJE = TRZEŹWA KOMUNIKACJA”. Ponadto Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii w Gorzowie zrealizuje Projekt „Żywa Biblioteka” – działanie w którym Woodstockowicze będą mogli „wypożyczyć” do rozmowy przedstawicieli różnych grup społecznych/mniejszości (tj. homoseksualistę/kę, rodzica homoseksualisty, księdza, osoby niepełnosprawne itp.).

 


„Wioska Policyjna 2017” realizowana jest przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. przy współudziale Policji niemieckiej z Brandenburgii, Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Gorzowie Wlkp. i  Tarnowskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Wsparcia Ofiar Przemocy. 

POKAŻ PODOBNE
2017-06-07 15:12:21

Oświadczenie Jerzego Owsiaka w sprawie bezpieczeństwa Przystanku Woodstock

Szanowny Panie Ministrze! Zacznę od podziękowań! Przez wiele lat na Przystanku Woodstock wypracowaliśmy fantastyczną formę współpracy ze wszystkimi zawodowymi służbami. To ona zbudowała niezwykłą atmosferę tego jednego z największych festiwali na świecie.

2017-06-07 11:46:19

Spotkajmy się na koncertach Eliminacji w Warszawie!

Zapraszamy na koncerty Eliminacji do 23. Przystanku Woodstock! Od czwartku przez 3 dni w warszawskim klubie "Progresja" będzie czekać na Was moc woodstockowej muzyki, a laureaci tych rywalizacji otrzymają zaproszenie na sceny tegorocznej edycji festiwalu!

2017-05-29 10:21:08

Trzeci dzień sceny Viva Kultura

Czas poznań wykonawców, których zobaczycie 3 dnia na scenie Viva Kultura. Spotkacie dobrych woodstockowych znajomych, ale i nowe - również zagraniczne gwiazdy.

ZOBACZ TEŻ