Aktualności

Tradycyjnie na ASP zagości Wioska Policyjna

2017-06-16 10:47:46

Działania Profilaktyczne pn. „Wioska Policyjna 2017”  to przedsięwzięcie realizowane w trakcie 23. Przystanku Woodstock pod hasłem „Kręci mnie BEZPIECZEŃSTWO”.  W ramach Działań przygotowany zostanie „Sektor INFORMACYJNY” oraz Sektor „Profilaktyka i TY”.

W „Sektorze INFORMACYJNYM” udzielana będzie informacja na temat zjawisk patologicznych tj. handel ludźmi, przemoc  i cyberprzemoc oraz alkoholizm, narkomania, demoralizacja nieletnich. Na potrzeby Działań uruchomiony zostanie punkt promocyjny niemieckiej Policji Landu Brandenburgi i stoisko Pełnomocnika Komendanta Wojewódzkiego Policji ds. Ochrony Praw Człowieka. Na prośbę woodstockowiczów będą prowadzone badania trzeźwości.

 

W „Wiosce Policyjnej” przeprowadzone zostaną również konkurs:  na hasło dot. przeciwdziałania przemocy oraz konkurs na plakat dot. przeciwdziałania przemocy rówieśniczej i konkurs graffiti
dot. bezpieczeństwa na Woodstocku pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

 

Ponadto Woodstockowicze wypowiedzą się anonimowo  w ankiecie na temat bezpieczeństwa na Przystanku Woodstock, uzależnieniach i oferty „Wioski Policyjnej 2017”.    

 

W drugim sektorze „Profilaktyka i TY” ekspert Tarnowskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Wsparcia Ofiar Przemocy przeprowadzi dla uczestników Festiwalu warsztaty z kontroli złości i efektywnej komunikacji dla młodych osób eksperymentujących z alkoholem pn. „TRZEŹWE EMOCJE = TRZEŹWA KOMUNIKACJA”. Ponadto Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii w Gorzowie zrealizuje Projekt „Żywa Biblioteka” – działanie w którym Woodstockowicze będą mogli „wypożyczyć” do rozmowy przedstawicieli różnych grup społecznych/mniejszości (tj. homoseksualistę/kę, rodzica homoseksualisty, księdza, osoby niepełnosprawne itp.).

 


„Wioska Policyjna 2017” realizowana jest przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. przy współudziale Policji niemieckiej z Brandenburgii, Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Gorzowie Wlkp. i  Tarnowskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Wsparcia Ofiar Przemocy. 

POKAŻ PODOBNE
2017-04-07 12:20:32

Bezkompromisowy House Of Pain na Woodstocku

House Of Pain świętuje dwudziestopięciolecie hitu ‘Jump Around’. Artyści reaktywują zespół i wyruszają w jedyną w swoim rodzaju wspólną trasę koncertową. Jednym z przystanków na ich trasie będzie Przystanek Woodstock.

2017-05-08 15:41:52

Złoty Bączek 2017 - notowanie 26

Powoli zbliżamy się do końca II etapu w Plebiscycie Złotego Bączka. 22 maja rozpoczynamy III etap i od tego dnia w naszym plebiscycie znajdziecie już tylko 3 zespoły w każdej kategorii.

2017-04-18 09:38:16

Złoty Bączek 2017 - notowanie 24

Rywalizacja na Małej Scenie w Plebiscycie Złotego Bączka jest w tym roku wyjątkowo emocjonująca. Znów zanotowaliśmy zmianę na miejscu lidera. Kto tym razem znajduje się na pierwszym miejscu? Sprawdź!

ZOBACZ TEŻ