Aktualności

Starożytna chińska praktyka samodoskonalenia Falun Dafa

2016-06-08 13:21:38

Chiny przez tysiąclecia nazywane były „Niebiańską Krainą”, a przekonanie o łączności pomiędzy Niebiosami a Ziemią (i konieczność powrotu) stanowiło podstawę całej chińskiej cywilizacji i kultury.

Falun Dafa, inaczej Falun Gong, to starożytna chińska praktyka wewnętrznego doskonalenia oparta na fundamentalnych zasadach kosmosu – Prawdy, Życzliwości, Cierpliwości (po chińsku: Dżen, Szan, Żen).  Fa – po chińsku, to: zasada stwórcza, prawo, Dafa – Wielka Droga Kultywacji. Uważa się, że tylko poprzez pracę nad własnym sercem możliwe jest, by się z nimi zjednać.

Falun Dafa wychodzi poza religię, nie ma tutaj rytuałów, obrzędów, świątyń, biskupów, list członkowskich, pieniędzy - żadnych pieniędzy. Praktykę propaguje i się jej uczy wyłącznie za darmo. Jest odwrotnością sekty – nikt nikogo nie izoluje, nie indoktrynuje, nie pobiera pieniędzy, wszystkie informacje można znaleźć w internecie, jak chcesz, możesz przyjść się dołączyć, jak nie chcesz, to twoja decyzja. Nie izolujemy się od codzienności, wprost przeciwnie, mówi się, że właśnie w warunki codziennego życia są najlepszą próbą dla poprawy charakteru.

Falun Dafa to również ćwiczenia, a ściśle pięć prostych ćwiczeń. Podejmujący się tej praktyki zdrowieją, jest to powszechne zjawisko będące efektem ubocznym jej uprawiania. Jak mówi Mistrz Li Hongdży, nie można się wznieść mając chore ciało, więc konieczne jest by to ciało oczyścić.

W Chinach, zanim zaczęły się w 1999 roku prześladowania, blisko 100 milionów osób praktykowało Falun Gong. Ludzie ci stanowią na świecie główne źródło organów do transplantacji. Zbieramy więc również podpisy pod petycją DAFOH w tej sprawie. Chociaż mechanizm represji nadal działa, prawie wszystkich ze świecznika władzy najbardziej w nie zaangażowanych już odsunięto. Jesteśmy dobrej myśli.

 
Harmonogram codziennych aktywności w namiocie Falun Dafa
(od 14 do 16 lipca):

10:00 – 12:00 - Pokaz ćwiczeń Falun Dafa
12:30 – 19:00 - Nauka ćwiczeń Falun Dafa 
13:00 – 15:00 - Nauka składania kwiatów lotosu
15:00 – 17:00 - Nauka chińskiej kaligrafii

(amm)
 
POKAŻ PODOBNE
2017-03-21 11:14:23

Wiemy kto i kiedy zagra!

Na początku czerwca w warszawskim klubie "Progresja" odbędą się koncerty Eliminacji do Przystanku Woodstock. W trakcie 3 dni koncertów przed jurorami i publicznością zaprezentuje się 27 zespołów z całej Polski.

2017-03-13 12:30:21

Tabu kolejny raz na Przystanku

Nasi przyjaciele, laureaci nagrody Złotego Bączka wracają na Przystanek Woodstock. Tabu, 4 sierpnia o 21:20 zaprezentują Wam to, co najlepsze w ich muzyce.

2017-03-06 10:31:17

27 zespołów zagra na koncertach w Warszawie!

Po przesłuchaniu wszystkich nadesłanych płyt, po dyskusjach, sporach i emocjach, jurorzy Eliminacji do Przystanku Woodstock wybrali zespoły, które zaprosimy na koncerty do Warszawy!

ZOBACZ TEŻ