Aktualności

Starożytna chińska praktyka samodoskonalenia Falun Dafa

2016-06-08 13:21:38

Chiny przez tysiąclecia nazywane były „Niebiańską Krainą”, a przekonanie o łączności pomiędzy Niebiosami a Ziemią (i konieczność powrotu) stanowiło podstawę całej chińskiej cywilizacji i kultury.

Falun Dafa, inaczej Falun Gong, to starożytna chińska praktyka wewnętrznego doskonalenia oparta na fundamentalnych zasadach kosmosu – Prawdy, Życzliwości, Cierpliwości (po chińsku: Dżen, Szan, Żen).  Fa – po chińsku, to: zasada stwórcza, prawo, Dafa – Wielka Droga Kultywacji. Uważa się, że tylko poprzez pracę nad własnym sercem możliwe jest, by się z nimi zjednać.

Falun Dafa wychodzi poza religię, nie ma tutaj rytuałów, obrzędów, świątyń, biskupów, list członkowskich, pieniędzy - żadnych pieniędzy. Praktykę propaguje i się jej uczy wyłącznie za darmo. Jest odwrotnością sekty – nikt nikogo nie izoluje, nie indoktrynuje, nie pobiera pieniędzy, wszystkie informacje można znaleźć w internecie, jak chcesz, możesz przyjść się dołączyć, jak nie chcesz, to twoja decyzja. Nie izolujemy się od codzienności, wprost przeciwnie, mówi się, że właśnie w warunki codziennego życia są najlepszą próbą dla poprawy charakteru.

Falun Dafa to również ćwiczenia, a ściśle pięć prostych ćwiczeń. Podejmujący się tej praktyki zdrowieją, jest to powszechne zjawisko będące efektem ubocznym jej uprawiania. Jak mówi Mistrz Li Hongdży, nie można się wznieść mając chore ciało, więc konieczne jest by to ciało oczyścić.

W Chinach, zanim zaczęły się w 1999 roku prześladowania, blisko 100 milionów osób praktykowało Falun Gong. Ludzie ci stanowią na świecie główne źródło organów do transplantacji. Zbieramy więc również podpisy pod petycją DAFOH w tej sprawie. Chociaż mechanizm represji nadal działa, prawie wszystkich ze świecznika władzy najbardziej w nie zaangażowanych już odsunięto. Jesteśmy dobrej myśli.

 
Harmonogram codziennych aktywności w namiocie Falun Dafa
(od 14 do 16 lipca):

10:00 – 12:00 - Pokaz ćwiczeń Falun Dafa
12:30 – 19:00 - Nauka ćwiczeń Falun Dafa 
13:00 – 15:00 - Nauka składania kwiatów lotosu
15:00 – 17:00 - Nauka chińskiej kaligrafii

(amm)
 
POKAŻ PODOBNE
2017-01-23 09:46:43

Złoty Bączek 2017 - notowanie 13

Po krótkiej finałowej przerwie mamy dla Was kolejne - już trzynaste notowanie Złotego Bączka. Sprawdźcie, komu tym razem dopisało szczęście, a kto jeszcze musi zawalczyć, żeby bezpiecznie przejść do następnego etapu, który coraz bliżej!

2017-01-07 17:28:19

Cała Polska w rytmie rocka!

Sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mają dla stęsknionych za Woodstockiem propozycję nie do odrzucenia! Jeżeli marzy wam się odrobina (albo cała masa) rockowego grania w środku zimy wpadajcie na koncerty w miastach w całej Polsce.

2017-01-27 10:54:34

Muzyczne perełki na aukcjach WOŚP

25. Finał za nami, jednak do połowy lutego trwają aukcje WOŚP. Wśród nich można znaleźć między innymi gitarę Micka Jaggera, platynową płytę Agnieszki Chylińskiej, albumy z autografami i wiele innych.

ZOBACZ TEŻ