Aktualności

Pokaz filmu FATHER0 i dyskusja na ASP

2016-06-20 15:09:33

Zapraszamy na pokaz filmu FATHER0, który odbędzie się 13 lipca (sroda) o godzinie 15:15 w Dużym Namiocie Akademii Sztuk Przepięknych. Po filmie będzie można wziąć udział w dyskusji na temat dzieła, podczas której będą obecni: Robert Friedrich LITZA - Luxtorpeda, Marcin Głuszyk - koordynator projektu, lider ArtCrew, Konrad Pachciarek - reżyser filmu, autor scenariusza, Łukasz Nyks - operator, autor zdjęć oraz aktorzy: Arek Kasprzak, Filip Kolek, Mateusz Kota, Przemek Kowalski, Emil Baranowski, Maria Piątkiewicz, Dominika Ambicka i Karolina Jaz.

Opowieść o tym, że marzenia się spełniają, ale potrafią też zabić.
Nieobecni i nieznajomi ojcowie.
Chłopcy, którzy uciekają przed koszmarem dzieciństwa i sami stają się ojcami.
Filmowa opowieść różnych obliczach  dorastania do najważniejszych ról w życiu.

Spotkanie, którego nigdy nie było. List, który zamiast nadziei przynosi śmierć. Marzenie, które staje się koszmarem. Filmowa opowieść o różnych relacjach młodych chłopaków z ojcami – nieobecnymi, nieznajomymi. Sami próbują się z nimi zmierzyć, a niektórzy także dorosnąć do ojcostwa, do którego w żaden sposób nie zostali przygotowani. Jak potoczą się ich losy?

Film to efekt wspólnej, narracyjnej pracy członków grupy ArtCrew działającej przy placówce resocjalizacyjnej /MOW Trzebież/. Konrad Pachciarek – autor scenariusza i reżyser filmu, rozmawiając z chłopcami, wysłuchując ich historii, nadał ich opowieściom filmową fabułę, starając sie przy tym zachować jak najwierniej specyfikę życia, wewnętrznych relacji i języka młodych aktorów.

„FATHERO” jest laureatem 45 FAMY – Międzynarodowego Kampusu Artystycznego w Świnoujściu – film otrzymał  na tym festiwalu nagrodę im. Jana Sawki w kategorii SZTUKI WIZUALNE I MULTIMEDIA.


FATHER0, film fabularny, 44 min.
Scenariusz, reżyseria – Konrad Pachciarek
Kierownik produkcji, koordynator projektu – Marcin Głuszyk
Zdjęcia, montaż – Łukasz Nyks
Występują – ArtCrew, gościnnie muzycy Luxtorpedy
Muzyka – utwory LuxtorpedyObejrzyj trailer filmu:


 


Obejrzyj
teledysk Luxtorpedy „Nieobecny nieznajomy” nagrany na planie filmu FATHER0:

 


Grupa ArtCrew powstała w 2008 r. przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Trzebieży jako autorski pomysł na wspieranie rozwoju podopiecznych placówki. Założycielami i liderami grupy są Marcin Głuszyk - wychowawca MOW w Trzebieży oraz Konrad Pachciarek - reżyser teatralny. Obecnie grupę prowadzą również animatorzy – byli członkowie grupy z MOW i spoza ośrodka oraz wolontariuszki z Ukrainy.

Podczas dobrowolnych, systematycznych zajęć członkowie grupy rozwijają swoje uzdolnienia artystyczne i tworzą różnorodne prezentacje artystyczne o charakterze narracyjnym. Jest to specyficzna próba opowiadania innym poprzez sztukę o świecie ich przeżyć, sposobie widzenia samych siebie i wybranych fragmentów otaczającej rzeczywistości. Dla młodych ludzi należących do ArtCrew zaangażowanie w pracę grupy to wyjątkowa okazja do wszechstronnego rozwoju. Dla odbiorców ich twórczości to okazja do poznania ich świata, zrozumienia, współprzeżywania ich doświadczeń. 

ArtCrew od chwili powstania przygotowała i prezentowała kilkanaście prezentacji – spektakle teatralne i plenerowe, koncerty muzyczne, teledyski. Grupa uczestniczy regularnie w międzynarodowych warsztatach artystycznych z udziale młodzieży z Litwy, Łotwy, Estonii i Ukrainy. ArtCrew czynnie uczestniczy też w PRZETWORNIKU – ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Młodzieży dla podopiecznych MOW i MOS. 
FATHER0 jest pierwszym filmem fabularnym z udziałem grupy.


Dotychczasowe prezentacje filmu (wybrane):

- Premiera kinowa – Dzień Ojca, 23 czerwca 2015 r., kino Pionier w Szczecinie,
- prezentacje festiwalowe, m.in.: Dąbskie Wieczory Filmowe w Szczecinie, 45 Festiwal FAMA w Świnoujściu, RunRock Festiwal w Jarocinie, Szczecin European Film Festival SEFF’15, 51 PTMF KONTRAPUNKT, Kingdom of art. Festiwal Goleniów, V PRZETWORNIK /Police/, XXX Ogólnopolski Festiwal MOW „Kowadło” w Kuźni Raciborskiej, 
- otwarte pokazy kinowe dla młodzieży m.in. w Zakopanem, Warszawie, Kołobrzegu, Sianowie, Lublinie, Policach, Wodzisławiu Śląskim, Maszewie,
- podczas konferencji, spotkań naukowych, m.in. w Paryżu, Odessie, Szczecinie,
- pokazy zamknięte dla podopiecznych placówek resocjalizacyjnych, wychowawczych i terapeutycznych, m.in. w Zakładzie Karnym w Raciborzu, Schronisku dla Nieletnich w Szczecinie, Zakładzie Poprawczym w Raciborzu, Młodzieżowe Ośrodki Wychowawcze i Socjoterapeutyczne na terenie całego kraju.


(amm)
 
POKAŻ PODOBNE
2017-06-16 10:57:39

Woodstockowe warsztaty niewidzialnej wystawy

Wpadnij na plenerowe warsztaty NIEWIDZIALNEJ WYSTAWY! Złap swoją laskę i zmień się w osobę niewidomą, włącz pozostałe cztery zmysły i doświadczaj woodstockowego klimatu w innym wymiarze.

2017-06-01 16:00:41

Złoty Bączek 2017 - notowanie 31

Przed Wami kolejne notowanie Złotego Bączka! Każdy z Was może ponownie oddać głos.

2017-05-26 15:47:12

Złoty Bączek 2017 - notowanie 29

Mamy dla Was kolejne notowanie III etapu Złotego Bączka. Pierwsze trzy zespoły w każdej kategorii awansowały do finałowego etapu. Każdy Woodstockowicz może ponownie oddać głos, wybierając jeden zespół w każdej kategorii.

ZOBACZ TEŻ