Aktualności

Na Woodstocku witamy The Bloody Beetroots Live

2017-02-27 15:38:24

 

The Bloody Beetroots to solowy projekt zamaskowanego DJ-a i producenta znanego jako Sir Bob Cornelius Rifo. Projekt łączy ze sobą electro house, dance-punk, dubstep z new rave i punk rockiem. Remixy i zupełnie nowe kawałki wyprodukowane przez włoskiego artystę często łączą surowe elektroniczne brzmienie z żywymi instrumentami i czysto rockowymi riffami. Płyty włoskiego DJ-a początkowo były wydawane przez wytwórnię Steve’a Aoki i już w 2006 roku wzbudziły zainteresowanie na rynku muzycznym. 

 

 

The Bloody Beetroots jest to projekt, który DJ Rifo zaprezentował po raz pierwszy podczas krótkiej trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych na początku 2008 roku. Podczas występów w klubach w Los Angeles do Sir Boba dołączył gościnnie Steve Aoki. Wkrótce po wydaniu krążka „Romborama” w 2009 roku, DJ Rifo wyruszył w trasę koncertową by wypromować wydawnictwo. „Romborama” był to nie tylko projekt muzyczny, łączył w sobie również wydawnictwo wideo i projekt modowy. 

 

W 2010 roku podczas trasy koncertowej DJ Rifo powołał do życia ekipę The Bloody Beetroots Death Crew 77, w której skład weszli m.in. perkusista Edward Grinch, a za sample i efekty dźwiękowe odpowiadał Tommy Tea. Rok później do grupy dołączył Dennis Lyxzen z punkowego zespołu Refused, by użyczyć wokalu na kilku utworach podczas trasy koncertowej „Church of Noise”. Dwa lata później, Rifo zaczął pojawiać się w australijskim Ministry o Sound. W kolejnych latach wystąpił na prestiżowym noworocznym koncercie w Los Angeles oraz wydał single "Rocksteady" i "Chronicles of a Fallen Love", na których gościnnie pojawili się Deadmau5 i Greta Svabo Bech. 

 

 

 

W 2013 roku DJ Rifo wyruszył w trasę obejmującą Europę i Amerykę z potężnym pokazem zatytułowanym "The Bloody Beetroots Live". Na wydanym w 2013 roku singlu „Out of Sight”, gościnnie wystąpili Paul McCartney i Youth. W tym samym roku światło dzienne ujrzał kolejny album DJ-a zatytułowany „Hide”. 

 

Dla wielu zaskoczeniem może być fakt, że zamaskowany DJ jest klasycznie wykształconym muzykiem, który często sięga po gitarę, bas, czy perkusję podczas swoich żywiołowych i bardzo przemyślanych pod względem wizualnym setów. Na pytanie dlaczego występuje w czarnej masce (inspirowanej Venomem - przeciwnikiem Spidermana), Sir Bob Cornelius Rifo odpowiada, że taki zabieg pozwala mu na skupienie uwagi publiczności na muzyce i jednocześnie odwraca uwagę od niego samego. 

 

Koncert The Bloody Beetroots Live zakończy drugi dzień festiwalu - projekt wystąpi 4 sierpnia (piątek) na Dużej Scenie 23. Przystanku Woodstock.   

 

POKAŻ PODOBNE
2017-03-06 09:44:37

Domowe Melodie wracają na Woodstock

Domowe Melodie po dwóch latach wracają na Przystanek Woodstock! Wiemy, że jest to zespół, który cieszy się olbrzymią popularnością wśród woodstockowej publiczności, postanowiliśmy więc zaprosić ich raz jeszcze - tym razem na Dużą Scenę!

2017-03-20 09:12:01

Clock Machine znów na Przystanku Woodstock

Zagrali na Przystanku Woodstock i Orange Warsaw Festiwal. Zostali finalistami Empik Make More Music oraz zwycięzcami WOW Music Awards. Zwinęli główne nagrody m.in. na 41 Festiwalu FAMA i Eliminacjach do Przystanku Woodstock. W 2017 roku znów staną na deskach woodstockowej sceny.

2017-02-27 10:16:10

Wilki na Woodstocku

W tym roku mija 25 lat od wydania pierwszej płyty zespołu. Koncert którego fundamentami będą utwory właśnie z tego debiutanckiego albumu. Będzie to niepowtarzalne 70 minut, powrotu do wilczych korzeni.

ZOBACZ TEŻ