Aktualności

MAYE Wioska Beztroska

2016-06-15 11:10:13
Stowarzyszenie MAYE zostało założone przez ludzi, których wspólną platformą działania jest MUZYKA ART YOGA ECO.

Tworzą je ludzie o przeróżnych charakterach i zainteresowaniach, uzdolnieni muzycznie, mający inklinacje teatralne i artystyczne, ludzie, którzy związani są z szeroko pojętą filozofią i praktyką jogi, kochający zdrowe odżywianie wolne od zadawania cierpienia zwierzętom, dbający o środowisko, a także ci, którzy kierują się dewizą „proste życie i wzniosłe myślenie.”

MAYE promuje harmonijny styl życia, kreatywne i alternatywne formy myślenia i działania. Kształtuje wrażliwość i postawy prospołeczne poprzez muzykę, sztukę, taniec, metody wyciszenia, jogi i medytacji. Pozwala to na odnalezienie równowagi i drogi indywidualnego rozwoju osobistego.

Stowarzyszenie MAYE MUZYKA, ART, YOGA EKO zaprasza do ich strefy na Akademii Sztuk Przepięknych na 22. Przystanku Woodstock. 

 
Harmonogram aktywności:

Namiot Art Warsztaty:

10:00 - 11:00 Warsztaty  "Spontan - Łapka Art"
11:00 - 13:00 „Zmaluj to z nami"
13:00 - 15:00 Warsztaty teatralne
15:00 - 16:00 Warsztaty Bębniarskie "Drumming Circle"
16:00 - 17:00 “Warsztaty zaplecione w Wianki”- zrób sobie wianek!
17:00 - 18:00 Warsztaty improwizacji muzycznej - Muzyka bez nut i ograniczeń
18:00 - 19:00 Warsztaty Piosenko-pisania (w środę i czwartek), a Spontan - Łapka Art (w piątek i sobotę)
19:00 - 20:00 Warsztaty Bębniarskie "Drumming Circle"

Warsztaty  "Spontan - Łapka Art" - szalona zabawa kolorami i formami, która pomaga zajrzeć wgłąb siebie i podpowiada jak możemy, w kreatywny sposób, wyrażać swoje emocje. Tego typu ekspresja mówi nam o nas samych wiele więcej, niźli słowa. Malowanie dłońmi - zakazany owoc dzieciństwa, kto wie o czym mówię, łapka w górę. Warsztaty będą prowadzone od środy do soboty od 10:00 do 11:00 oraz w piątek i w sobotę od 18:00 do 19:00. 

Warsztaty Teatralne - nauczymy was pełnego ekspresji sposobu wyrażania uczuć, pokażemy jak wyzwolić emocje, być bardziej twórczym, spontanicznym i jak odnaleźć prawdziwego siebie. Chcemy przy tym byś doświadczył, że szczęścia nie przynosi przywdziewanie kolejnych masek, a raczej ich zrzucanie. Zajęcia prowadzone będą  przez aktorów interaktywnego eko-teatru "Wind of Change" ze Lwowa. Zapraszamy wszystkich do udziału w warsztatach teatralnych każdego dnia (od środy do soboty) między 13:00 a 15:00.

Warsztaty improwizacji muzycznej - Muzyka bez nut i ograniczeń - zajęcia, które pokażą, że granie na instrumentach nie wymaga studiowania teorii muzyki, ani nawet znajomości nut. Wszystko, czego potrzebujesz, to umiejętność przetwarzania swoich emocji w dźwięki. Tylko wtedy będą one naturalne, piękne i to stanowi prawdziwą istotę muzyki. Warsztaty to okazja, by przeżyć chwile swobodnej ekspresji i magii muzycznego spontana. Zajęcia są dla wszystkich , dla tych, którym instrument wrósł już w ręce i dla tych, którym słoń nadepnął na ucho. Prowadzący - Andriej Szadiej, to profesjonalny muzyk potrafiący grać na dziesiątkach instrumentów, także tych zapomnianych i mało znanych. Pokaż swoje emocje poprzez dźwięki. Spotykamy się codziennie (od środy do soboty) o 17:00.

Warsztaty Bębniarskie "Drumming Circle" - Poczuj rytm serca. Przynieś swój instrument  i zagraj z nami w bębniarskim kręgu.  Bęben to instrument serca, magia płynąca z jego rytmów potrafi wyzwalać pierwotne stany i emocje. Taka przygoda z dźwiękami rozbudza kreatywność, usprawnia koordynację ruchową, pomaga w skupieniu uwagi i koncentracji. Najważniejsze na zajęciach jest to, aby wszystkie serca zagrały jednym rytmem.  To działa i będziemy o tym bębnić na okrągło. Zapraszamy codziennie (od środy do soboty) od 15:00 do 16:00 oraz od 19:00 do 20:00. 

„Zmaluj to z nami" - stwórz z nami na płótnie cykl trzech ogromnych bannerów ilustrujących słynne Woodstockowe hasła. „Pokój, Przyjaźń, Muzyka” - każdego dnia nowy art i nowe hasło. Przyłącz się, jeśli i dla ciebie te słowa mają znaczenie. Każdy może mieć swój wkład przy tworzeniu tego wielkiego, spontanicznego i pełnego radości dzieła. Dołącz się do naszej radosnej twórczości codziennie (od środy do soboty) między 11:00 a 13:00.

“Warsztaty zaplecione w Wianki”- zrób sobie wianek! - Niektórzy z natury plotą trzy po trzy, my zaś z natury pleciemy wianki. Szumiące trawy, polne kwiaty czy dziko rosnące zioła przerabiamy na kolorowe sploty i mamy  przy tym dziki ubaw. Chcesz być na czasie? Pamiętaj, w tym roku zamiast bandanki nosimy wianki. Samoobsługowa produkcja wianków codziennie (od środy do soboty) od 16:00 do 17:00.

Warsztaty Piosenko-pisania - Chcesz się nauczyć jak swoje myśli przełożyć na słowa, jak uczucia zamknąć w kilku rymach? Napisz z nami festiwalowy hit i pozwól usłyszeć innym co ci w duszy gra. Zapraszamy na warsztaty w środę i czwartek o godzinie 18:00.


Namiot Chillax:

"Destination-relaxation - Teleportacja do Strefy Relaxu" - Podróż bez biletu, bez stresu i bez spóźniania się na pociąg. Proste rozwiązania są przecież najlepsze, wystarczy przejść przez drzwi starej szafy, a znajdziesz się w sferze relaksu, hamaków i luzu. Jeśli dobrze nadstawisz uszu, usłyszysz może szum fal na Jamajce lub dźwięki relaksacyjnej muzy. Proste techniki relaksacji (Yoga Nidra) pomogą ci wejść w klimat, a co najlepsze, możesz je potem stosować sam, po powrocie do domu. Chwila wakacji na co dzień. Zapraszamy przez cały dzień (od środy do soboty) od 10:00 do 19:00, warsztaty zaczynamy o każdej pełnej godzinie.

"Chillax time” - Mantra Jam Session, to klimatyczna przestrzeń, w której możesz zanurzyć się w atmosferze wyciszenia, relaksu i odpoczynku od zgiełku świata. Zapraszamy Was do miejsca, gdzie będziecie mogli całkowicie pogrążyć się w pozytywnych wibracjach. Ustronie to  otuli was jak ciepły koc, da bezpieczeństwo i wypoczynek. Proponujemy muzyczną ucztę, gdzie można śpiewać, tańczyć, grać na instrumentach albo po prostu słuchać. We wspólnym mantra jam session wszyscy są równi, a muzycy, śpiewacy i uczestnicy zajęć siedzą wspólnie na ziemi, tworząc jedność, bez podziałów na twórców i odbiorców. Każdy może włączyć się do wspólnego muzykowania. Zaczynamy codziennie (od środy do soboty) od 16:00 i gramy aż do 20:00. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie!


Namiot Medytacja:

„Operacja Medytacja - Meditation Workshops" - warsztaty medytacji, podczas których można nauczyć się bardzo prostych technik medytacji z oddechem i z dźwiękiem mantr.  Wystarczy, że przyjdziesz i zabierzesz ze sobą dobre chęci. Bo medytować każdy może. Zapraszamy codziennie od 10:00 do 20:00.


Namiot z Prelekcjami:

11:00 - 11:45 "Do you mind?” - Warsztaty Pracy z Umysłem
12:00 - 12:45 "Czy znasz samego siebie?" w środę i piątek
12:00 - 12:45 "Globalna rodzinka - zobacz brata w sąsiedzie (spod czwórki :)" czwartek i sobota
13:00 - 13:45 "Do you mind?” - Warsztaty Pracy z Umysłem
14:00 - 14:45  Zostań wege na 30 dni!
14:45 - 15:30 "Czy Malina to dziewczyna?"
16:00 “Chillax time” - Mantra Jam Session

"Do you mind?” - Warsztaty Pracy z Umysłem - Potrzebujesz relaksu, wyciszenia, odprężenia, męczy Cię nieustanny potok myśli i kalejdoskop zmiennych emocji? Te spotkania, to jak instrukcja obsługi własnego umysłu w pigułce. Dowiesz się, jak przy pomocy prostych technik zapanować nad emocjami, ogarnąć się, gdy tracisz wewnętrzną równowagę i brakuje ci dystansu wobec problemów. Codziennie (od środy do soboty) o 11:00 do 12:00 oraz 13:00 do 14:00.

"Czy znasz samego siebie?" - wykład na temat głębi naszej tożsamości prowadzony przez Magdalenę Molę, psychologa, eksperta w dziedzinie medytacji i yogi, autorki książki "Medytacja łatwiejsza niż myślisz". Zapraszamy w środę i w piątek o godzinie 12:00 do 13:00 w samo południe.

"Globalna rodzinka - zobacz brata w sąsiedzie (spod czwórki :)" - jak wznieść się ponad wszelkie podziały i uprzedzenia? Czasami wystarczy tylko szerzej otworzyć oczy, by zobaczyć, że wszyscy jesteśmy braćmi, niezależnie od koloru skóry, narodowości, wieku i płci. Zapraszamy w czwartek i sobotę o godzinie 12:00.

Zostań wege na 30 dni! - to coś więcej niż tylko wykład na temat zalet wegetarianizmu i zdrowej diety, dostaniesz praktyczne porady jak na miesiąc zostać wegetarianinem, przeżyć i chcieć więcej. Odpowiemy na pytania czy wegetarianie naprawdę jedzą tylko trawę, podpowiemy jak „rzucać mięsem” bez konsekwencji dla zdrowia i przekonasz, że nie taki wegetarianin straszny, jak go malują, ci co go krytykują. Codziennie (od środy do soboty) o 14:00.

"Czy Malina to dziewczyna?" - quiz z przymrużeniem oka na temat wegetarianizmu. Sprawdź swoją wiedzę na temat zdrowej diety i miej przy tym ubaw, bo czasami nawet z poważnych tematów warto się pośmiać, może przy okazji zdobędziesz główną nagrodę  - "Złoty Czosnek Woodstock 2016". Zapraszamy codziennie (od środy do soboty) od 14:45 do 15:30, zaraz po wykładzie pt.:  “Zostań wege na 30 dni!”


Zajęcia poza namiotami na terenie naszej wioski:

Sand Art - weź udział we wspólnym sypaniu Wielkiej Mandali Przyjaźni przy użyciu kolorowego piasku. Wspólnie doświadczymy, jak harmonijna forma wyłania się z chaosu. Tworzenie mandali pomaga w odzyskaniu spokoju i równowagi, uczy jak zapanować nad emocjami. Jeśli chcesz być wyluzowany i pogodny, przyjdź do nas, obiecujemy nie sypać piaskiem w oczy. Każdego dnia o 15:00 (od środy do soboty) zaczynamy tworzenie Wielkiej Mandali Przyjaźni. Zapraszamy!

“Plac Zapomnianych Zabaw z Dzieciństwa” - Przyjdź na nasz plac zabaw…. Bańki mydlane, piaskownica, gra w klasy, badmington - tęsknisz za tym? Bo my bardzo! I dlatego zachęcamy, by w swoim namiocie zostawić fason i powagę zamiast tego założyć szelki i kokardy i wskoczyć do wspólnej zabawy. Z nami bez obawy, możesz polecieć sobie w kulki. Obudź w sobie dziecko. Plac zabaw czynny jest cały dzień (od środy do soboty) od 10:00 do 20:00.

"Meditation circle - Medytacja dla Pokoju na Świecie" - Krąg medytacyjny z mantrami Om Hari Om czyli splatamy dłonie w szczytnym celu. Prosty gest z niesamowitym powerem, który dzięki naszym dobrym intencjom może dołożyć cegiełkę  do budowania harmonii i pokoju na świecie. Niech ta nasza pozytywna wibracja i wspólna medytacja stanie przeciwko wojnom i podziałom na świecie. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie codziennie o 16:00 (od środy do soboty).

 

 (amm)

 
POKAŻ PODOBNE
2016-12-16 12:09:02

Trivium na Przystanku Woodstock 2017!

Trivium na Przystanku Woodstock 2017! Na festiwalu zespół skupi się na utworach z ich ostatniego szaleńczego albumu „Silence in the Snow”, wydanego 2 października 2015.

2017-01-02 14:39:07

Złoty Bączek 2017 - notowanie 12

Dwunaste notowanie Złotego Bączka, walka trwa. Liderzy się nie zmienili, jednak warto zobaczyć, jak pną się do góry wyniki poszczególnych zespołów. Kto ostatecznie zatriumfuje? Śledź zmiany, głosuj na swój ulubiony zespół.

2017-01-30 12:40:03

Złoty Bączek - notowanie 14

Mamy dziś dla was kolejne notowanie Złotego Bączka! Złoty Bączek to nagroda przyznawana przez festiwalową publiczność za najlepszy występ na scenach Przystanku Woodstock.

ZOBACZ TEŻ