Aktualności

Habitat for Humanity Poland

2016-06-03 15:29:42

Na stoisku Fundacji Habitat for Humanity Poland coś dla siebie znajdą majsterkowicze, osoby zainteresowane recyklingiem i budownictwem naturalnym, a także wszyscy, których interesują problemy mieszkaniowe ludzi z różnych części globu. W programie m.in. warsztaty tworzenia dekoracyjnych tynków glinianych,  konkurs ze skręcania mebli na czas i gra edukacyjna dotycząca mieszkalnictwa.

Habitat for Humanity to międzynarodowa organizacja pozarządowa, której misją jest zapewnienie godnych warunków mieszkaniowych wszystkim ludziom, którzy nie mają dachu nad głową albo żyją w mieszkaniach przepełnionych, zrujnowanych lub pozbawionych podstawowych udogodnień cywilizacyjnych. W ramach stoiska przedstawiciele organizacji będą informować o projektach prowadzonych przez Habitat for Humanity Poland, pokażą zdjęcia oraz filmy przedstawiające efekty swoich działań, a także zaproszą do konkursów z nagrodami.

Uczestnicy festiwalu będą mogli nie tylko wykazać się wiedzą o organizacji, lecz również spróbować swoich sił w konkursach z wbijania gwoździ lub skręcania mebli na czas. Na osoby zainteresowane globalnymi wyzwaniami związanymi z mieszkalnictwem będzie czekała gra edukacyjna, która pozwoli dowiedzieć się więcej o kwestiach takich jak grabieże ziemi czy ograniczanie praw kobiet do posiadania nieruchomości.

Przedstawiciele Habitat for Humanity Poland zorganizują oprócz tego dwa warsztaty: z tworzenia dekoracyjnych tynków glinianych oraz tworzenia drobnych przedmiotów do dekoracji wnętrz z recyklingu.
 
Plan aktywności:

Stoisko:

- Konkursy wiedzy o HFH z nagrodami – codziennie
- Prezentacja o sławnych ludziach związanych z HFH – codziennie
-Dystrybucja materiałów promocyjnych i edukacyjnych, pokazy filmów i prezentacji na temat akcji wolontariackich HFH i Międzynarodowej Kampanii Solid Ground – codziennie
- Wystawa „przed – po” ukazująca jakiego rodzaju pomoc niesie HFH
- Zdjęcia u boku VIP-ów wspierających Habitat podczas budów na całym świecie (tekturowy stand) 
- Tworzenie instalacji plastycznych ( rysunki, podpisy,  na planszach lub cegiełkach) – codziennie

Wioska:

Konkursy z nagrodami:
- Konkurs 1 -  Wbijane gwoździ na czas – codziennie w godzinach: 18:30-19:30
- Konkurs 2 - Skręcanie mebli na czas – codziennie w godzinach 18:30-19:30 

Wspólna rywalizacja pozwoli uczestnikom zintegrować się oraz dowiedzieć jak działa program międzynarodowego wolontariatu Global Village polegający na wspólnym budowaniu dla potrzebujących.

Warsztaty recyklingu (tworzenie poprzez recykling drobnych przedmiotów do dekoracji wnętrz ilustrujących ideę sklepu charytatywnego ReStore) – codziennie w godzinach 16:00-17:30

Plansza edukacyjna w formie gry uczestnicy  będą mogli spróbować wypełnić planszę informującej o tym z jakiego rodzaju wyzwaniami dotyczącymi mieszkalnictwa oraz własności ziemi mierzą się poszczególne kraje na świecie (ograniczanie praw kobiet do ziemi, koncentracja slumsów i budownictwa substandardowego, nieuregulowany status prawny ziemi i trudności w likwidacji skutków klęsk żywiołowych) - codziennie 14:00-16:00

Eko budownictwo (warsztaty tworzenia dekoracyjnych tynków glinianych) – codziennie w godzinach 11:00- 12:30 

(amm)
 

 
POKAŻ PODOBNE
2017-01-15 09:27:18

Runmageddon na 23. Przystanku Woodstock

Za mało Wam wrażeń podczas festiwalu? Chcecie sprawdzić samych siebie? W tym roku będziecie mieli na to okazję dzięki organizatorom morderczego wyścigu – Runmageddonu! Podejmiecie wyzwanie?

2017-02-06 21:39:33

Na Małej Scenie zagra Prong

Dla fanów ciężkich gitarowych dźwięków mamy prawdziwą niespodziankę. W piątek 3 sierpnia na Małej Scenie gwiazdą będzie założona w 1989 roku amerykańska grupa Prong.

2017-01-27 09:50:37

Przystanek Woodstock jest najlepszy!!!

Jest nam więc OGROMNIE MIŁO poinformować, iż w plebiscycie podsumowującym rok 2016 magazynu Teraz Rock, w kategorii „Festiwal”, Przystanek Woodstock zajął pierwsze miejsce.

ZOBACZ TEŻ