Aktualności

Fangclub - kolejny artysta Małej Sceny

2017-06-05 11:15:35

 

Wywodzące się Dublina trio mistrzowsko łączy ze sobą ostre punkowe granie z nostalgicznie brzmiącymi grunge’owymi riffami. Fangclub wyróżnia się na fali odrodzenia muzyki z Seattle swoim bezkompromisowym, prawdziwie buntowniczym podejściem do twórczości, łącząc z wpadające w ucho, a jednocześnie mocne melodie z tekstami piosenek, w których nie stronią od ostrej krytyki współczesnego społeczeństwa.

 

 

„Nienawidzę gadania o tym, o czym są nasze piosenki”, mówi gitarzysta i wokalista Steven King, „chcę by każdy mógł zinterpretować je na własny sposób. Jeżeli chodzi o utwór „Role Models”, ostatnią piosenkę z naszej debiutanckiej EPki, to jest to zdecydowanie utwór nawołujący do buntu. Mówimy o tym, że nie musicie mieć żadnych idoli, wzorów do naśladowania. Olejcie to, co mówią wam inni. Nie musicie nikogo słuchać i nie musicie podążać za żadnymi wzorcami”, mówi muzyk.

 

 

W skład zespołu wchodzi trójka chłopaków z przedmieść Dublina. Basista Kevin Keane i gitarzysta Steven King, który odpowiada w zespole za wokale, byli szkolnymi kolegami i często pogrywali w lokalnych zespołach muzycznych. Skład zespołu wykrystalizował się, w 2013 gdy muzycy na prywatce wpadli na perkusistę Dara Colemana. By w spokoju pracować nad materiałem, muzycy zaszyli się w sennej wiosce Ballyheigue w hrabstwie Kerry i nagrali 25 nowych utworów, a po powrocie z kreatywnego odosobnienia wydali debiutancką EP, zatytułowaną „Bullet Head” w 2016. Z kolei ich pierwszy występ na żywo zwrócił uwagę wytwórni Universal, z którą podpisali kontrakt w 2015.

Po ukazaniu się drugiej EPki „Coma Happy” trio wyruszyło na trasę koncertową z Pretty Vicious i koncertowało z zespołem Twin Atlantic. Ich występ na Przystanku Woodstock przypada na dzień przed wydaniem ich pierwszego albumu!

 

POKAŻ PODOBNE
2017-05-29 10:21:08

Trzeci dzień sceny Viva Kultura

Czas poznań wykonawców, których zobaczycie 3 dnia na scenie Viva Kultura. Spotkacie dobrych woodstockowych znajomych, ale i nowe - również zagraniczne gwiazdy.

2017-06-05 09:54:07

Oddział Zamknięty na Woodstocku

Zapraszamy Was na koncert Legendarnego Zespołu Rockowego ”Oddział Zamknięty”, który odbędzie się 3 sierpnia o 18:30 na Małej Scenie 23. Przystanku Woodstock. Zespół zaprezentuje nowy materiał, w tym będzie miała miejsce prapremiera najnowszego utworu.

2017-05-26 15:47:12

Złoty Bączek 2017 - notowanie 29

Mamy dla Was kolejne notowanie III etapu Złotego Bączka. Pierwsze trzy zespoły w każdej kategorii awansowały do finałowego etapu. Każdy Woodstockowicz może ponownie oddać głos, wybierając jeden zespół w każdej kategorii.

ZOBACZ TEŻ