Aktualności

Europejska Stolica Kultury - Wrocław 2016 na Woodstocku

2016-06-15 14:57:54

W Strefie Organizacji Pozarządowych na Akademii Sztuk Przepięknych znajdziecie również namiot Europejskiej Stolica Kultury - Wrocław 2016.
 
W programie:

1. Teatr Stock

Zapraszamy na serię przeplatających się warsztatów pod hasłem INTERAKCJA. W programie znajdują się zajęcia z tworzenia lalek teatralnych, charakteryzacji teatralnej z elementami bodypaintingu, tworzenia scenografii oraz zajęcia teatralne. Wszystkie te aktywności połączone będą wspólną estetyką  i charakterem. Chcemy, aby wzajemnie na siebie oddziaływały. Uczestnicy poszczególnych zajęć zachęcani są do wykorzystywania stworzonych wcześniej elementów plastycznych i wykorzystywania ich podczas różnych warsztatów. Warsztaty będą się odbywać codziennie od godziny 10:00 do 20:00.
 
Warsztaty INTERAKCJA:

OŻYWIAKI - Warsztaty tworzenia i animowania lalek żyworękich i wielkoformatowych. Lalki żyworękie to lalki teatralne wykorzystujące w swojej budowie ręce aktora, który scala się z lalką. Możliwe są rozmaite warianty tej lalki – aktywujące różne części ciała. Stworzysz wielkoformatowe kukły – stwory, który ożywią się za pomocą nieskomplikowanych konstrukcji.

AKCJA INSTALACJA – Warsztaty wspólnego tworzenia instalacji artystycznej. Nauczysz się kreować przestrzeń z wykorzystaniem elementów scenograficznych, rzeźby, malarstwa. Za pomocą prostych rozwiązań stworzysz niezwykły świat ze swojej wyobraźni.

PRZEMIANA – Warsztaty charakteryzacji teatralnej z elementami bodypaintingu i działań plastyczno –scenograficznych. Poznasz tajniki charakteryzacji i stylizacji teatralnej. Uruchomisz wyobraźnię i połączysz ją z elementami pracy z profesjonalnymi narzędziami. Nauczysz się wielu trików charakteryzatorskich i wypróbujesz na sobie możliwości bodypaintingu.

TEATROMANIA - Warsztaty teatralne. Skupimy się przede wszystkim na pracy animacyjnej. Wykorzystamy elementy ze wszystkich warsztatów i ożywimy formy teatralne. Skupimy się na elementach pantomimy, tańca, teatru plastycznego. Wykorzystamy woodstockową przestrzeń do stworzenia niezwykłego spektaklu.

Prowadzący:

Dominika Chochołowska-Bocian - malarka, scenografka, instruktorka zajęć artystycznych. Miłośniczka i aktywna twórczyni teatru plastycznego, autorka lalek teatralnych i artystycznych. Absolwentka ASP we Wrocławiu (na wydziale malarstwa + fakultet ze scenografii) oraz studium charakteryzacji filmowej i teatralnej.

Kinga Maciejewska – reżyserka, animatorka, instruktorka teatralna, autorka scenariuszy teatralnych. Absolwentka Reżyserii na Wydziale Lalkarskim w PWST we Wrocławiu. Twórczyni wielu przedstawień dla dzieci, młodzieży i dorosłych.


2. Alchemia Fotografii

Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z drugą w historii techniką fotograficzną, zwaną "Mokrym Kolodionem". Uczestnicy będą mieli możliwość zrobienia grupowego zdjęcia, które tworzone będzie bezpośrednio na szkle i wymaga natychmiastowego wywołania. Proces tworzenia fotografii jest wymagający, ale dający najpiękniejsze obrazy jakie fotografia jest w stanie zaoferować. Siła wyrazu jest powalająca, to właśnie o tych fotografiach mówiono, że zaklinają fragment duszy w obrazie. Warsztaty będą się odbywać codziennie od godziny 10:00 do 20:00.

Uczestnicy zeszłorocznych warsztatów będą mogli odnaleźć siebie na zdjęciach z Woodstocku 2015 – to właśnie dla nich tworzymy specjalną wystawę. 

Prowadzący:

Kolektyw Street Collodion wykonuje fotografie portretowe na szklanych płytach formatu 13x18 cm techniką z połowy XIX wieku, podróżując z mobilnym studiem i przenośną ciemnią.

Michał Sitkiewicz: Z wykształcenia jest prawnikiem, jednak od wielu lat spełnia się jako fotograf (najbliższy mu jest portret) i wykładowca szlachetnych technik fotograficznych. Od 2009 prowadzi warsztaty i różnego rodzaju pokazy fotografii kolodionowej i innych typów fotografii szlachetnej i alternatywnej.

Paweł Sokołowski: artysta wizualny, zajmuje się fotografią dokumentalną, kreacyjną i portretową. Tworzy w technikach klasycznych i dawnych. Zajmuje się edukacją, zrealizował m.in. projekty „Portret, krok w stronę sztuki fotografii” 2009r. oraz „Mokry kolodion” 2013r. dofinansowane przez Ministerswo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a współorganizowane przez BWA Wałbrzych. Pisał teksty krytyczne o fotografii do Wałbrzyskiego Informatora Kulturalnego. W latach 2009 – 2012 prowadził Galerię Fotografii w Świdnicy.

(amm)

 
POKAŻ PODOBNE
2017-01-23 09:46:43

Złoty Bączek 2017 - notowanie 13

Po krótkiej finałowej przerwie mamy dla Was kolejne - już trzynaste notowanie Złotego Bączka. Sprawdźcie, komu tym razem dopisało szczęście, a kto jeszcze musi zawalczyć, żeby bezpiecznie przejść do następnego etapu, który coraz bliżej!

2017-03-27 12:39:51

Złoty Bączek 2017 - notowanie 22

Drugi etap Złotego Bączka zakończy się z końcem maja. Uczestniczyć w nim będzie już tylko trzech wykonawców. Zagłosuj już dziś na swoich faworytów.

2017-03-20 11:29:33

Złoty Bączek 2017 - notowanie 21

To już 21 notowanie Złotego Bączka! Pamiętajcie, że każdy z Was w tym etapie może ponownie oddać głos na swoich ulubieńców. Wykonawcy zachowują swój dorobek głosów z I etapu.

ZOBACZ TEŻ