Aktualności

450 tys. wzmianek o Woodstocku

2017-08-11 14:33:58

 

Jak co roku do Kostrzyna nad Odrą zawitały setki tysięcy ludzi, celebrujących wielkie, muzyczne święto. Sprawdziliśmy, co tam się działo - na miejscu i w internecie. Dwie sceny, blisko 50 zespołów - m.in. Łąki Łan, Lemon, Oddział Zamknięty, Hey czy House of Pain - kilkaset tysięcy uczestników. Setki wolontariuszy i 1600 funkcjonariuszy policji. Jak co roku, Przystanek Woodstock robi wrażenie - skalą przedsięwzięcia, organizacją, rozmachem i dodatkowymi aktywnościami. W specjalnym autobusie tylko pierwszego dnia oddano ponad 500 litrów krwi, w strefach sponsorskich kolejki do spotkań z artystami i postaciami show-biznesu nie miały końca, a w Akademii Sztuk Przepięknych, jak widać zmieścili się wszyscy:

 

 fot.Lucyna Lewandowska

 

 

Woodstock w internecie

 

Jak przystało na partnerów technologicznych festiwalu, trzymamy rękę na pulsie tego, co i ile o festiwalu pisze się online. Szybki rzut oka na panel SentiOne pokazuje, jak szybko wydarzenie rozprzestrzenia się na ekrany laptopów i smartfonów:

 

 

Jak widać, zainteresowanie festiwalem osiągnęło kulminację w ten weekend, choć gorąco bywało już wcześniej - w związku z wysokimi wymaganiami odnośnie zabezpieczenia imprezy.

 

Tylko w tym roku na temat internauci wygenerowali ponad 450 tys. wzmianek o Woodstocku - jedną trzecią z nich podczas trwania festiwalu. Najpopularniejszym źródłem dyskusji okazuje się Facebook:

 

 

 

Większość wzmianek pozostawili mężczyźni, a prawie trzy czwarte z tych nacechowanych emocjonalnie to wpisy pozytywne.

 

 

 

 

Wrażenie robi na pewno rozległość miejsc, w których oznaczali się piszący o festiwalu internauci:

 

 

Oraz trudna do przedstawienia na grafice liczba lokalizacji w samym Kostrzynie:

 

 

 

O internautach i wszystkich tych, którzy na festiwalu z różnych przyczyn być nie mogą nie zapomnieli organizatorzy, których odwiedziliśmy w woodstockowym centrum zarządzania komunikacją w sieci.

 

 

 

To właśnie tu powstają wszystkie relacje, które możecie śledzić na festiwalowych:

 

 

Snapkod Woodstocka

 

Nie zapomnijcie też o KreciolaTV i Youtubie, na których znajdziecie nagrania koncertów, spotkań w Akademii Sztuk Przepięknych, vlogów Jurka Owsiaka, a także archiwalne treści z poprzednich lat. A jeśli szukacie konkretnych wpisów lub dobrego podsumowania całego szumu wokół festiwalu, już dziś zajrzyjcie na www.sentione.pl

 

Do zobaczenia za rok!

 

(SentiOne) 

POKAŻ PODOBNE
2017-06-09 22:12:19

Przesłuchaliśmy już 17 zespołów!

Drugi dzień koncertów za nami! Co to była za mieszanka gatunków, dźwięków i emocji! Ciężki metal przeplatał się z reggae, grungem i klasycznym rockiem. Kto był z nami w klubie lub oglądał transmisję online, ten pewnie ma już swoje typy, które wysłałby na woodstockowe sceny.

2017-06-05 11:16:00

Dr Misio na Małej Scenie

Dr Misio wraca na Przystanek Woodstock. Pierwszy raz na naszym festiwalu zagrał na 20. Przystanku Woodstock w 2014 roku. W tym roku wystąpi na Małej Scenie 5 sierpnia o godzinie 23 i będzie mieć dla Was piosenki między innymi ze swojej najnowszej, głośnej płyty - „Zmartwychwstaniemy”.

2017-06-07 15:12:21

Oświadczenie Jerzego Owsiaka w sprawie bezpieczeństwa Przystanku Woodstock

Szanowny Panie Ministrze! Zacznę od podziękowań! Przez wiele lat na Przystanku Woodstock wypracowaliśmy fantastyczną formę współpracy ze wszystkimi zawodowymi służbami. To ona zbudowała niezwykłą atmosferę tego jednego z największych festiwali na świecie.

ZOBACZ TEŻ